ЄМС розпочинає перемовини з Великою Британією щодо «Євробачення-2023»

ЄМС розпочинає перемовини з Великою Британією щодо «Євробачення-2023»

17:51,
17 Червня 2022
3954

ЄМС розпочинає перемовини з Великою Британією щодо «Євробачення-2023»

17:51,
17 Червня 2022
3954
ЄМС розпочинає перемовини з Великою Британією щодо «Євробачення-2023»
ЄМС розпочинає перемовини з Великою Британією щодо «Євробачення-2023»
Одним із співорганізаторів «Євробачення-2023» може стати Бі-Бі-Сі.

Після відмови Україні у проведенні «Євробачення-2023» через війну Європейська мовна спілка (ЄМС) розпочинає перемовини з британським суспільним мовником BBC щодо можливості проведення конкурсу у Великій Британії.

Про це йдеться у заяві Суспільного, опублікованій на корпоративному сайті компанії.

Нагадаємо, що Сем Райдер із Великої Британії з піснею Space Man («Космічна людина») посів друге місце на «Євробаченні-2022».

За словами голови правління Суспільного, його команда розчарована рішенням ЄМС.

«Команда Суспільного, державної й місцевої влади провела ґрунтовну роботу і запропонувала різні варіанти. Дуже шкода бачити таку безапеляційну заяву, тому ми звертаємося до партнерів щодо проведення подальших перемовин (з ЄМС – Ред.)», — зазначив він.

Робоча група Суспільного разом з органами державної й місцевої влади запропонувала кілька варіантів проведення події в трьох різних регіонах України: у Львові, на Закарпатті (на кордоні з Угорщиною і Словаччиною) та у Києві.

Усі заходи, пов’язані з безпекою та охороною, мали бути підготовлені та реалізовані у тісній співпраці з національними органами державної влади. Тож Суспільне провело консультації з Міністерством культури та інформаційної політики України, МВС (Нацполіцією, ДСНС, Нацгвардією) і Міноборони. 

Нагадаємо, у ніч з 14 на 15 травня в італійському місті Турин на «Євробаченні-2022» переміг український гурт «Калуш Оркестра», отримавши рекордну кількість балів від глядачів за весь час існування конкурсу. Після перемоги Україна отримала право на проведення міжнародного пісенного конкурсу у 2023 році.

10 червня Кабінет Міністрів України створив організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні «Євробачення-2023». 

14 червня відбулася Офіційна стартова зустріч організаторів від України з Наглядовою радою, партнерами Міжнародного пісенного конкурсу та основною командою ЄМС.

17 червня Європейська мовна спілка прийняла рішення, що «Євробачення-2023» не може проходити в Україні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова правління НСТУ Микола Чернотицький та переможці «Євробачення» 2004 році і 2022 років – Руслани Лижичко та Олега Псюка (гурт Kalush) виступили з заявою, що Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо неможливості проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в Україні.

Фото: EBU, Corinne Cumming

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду