Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо проведення «Євробачення-2023»

Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо проведення «Євробачення-2023»

16:24,
17 Червня 2022
3449

Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо проведення «Євробачення-2023»

16:24,
17 Червня 2022
3449
Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо проведення «Євробачення-2023»
Україна не згодна з рішенням ЄМС щодо проведення «Євробачення-2023»
Україна заявила, що як переможець «Євробачення-2022» має всі підстави приймати конкурс у себе і буде вимагати додаткових перемовин з Європейською мовною спілкою.

Україна не згодна з рішенням Європейської мовної спілки щодо неможливості проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в Україні через війну.

Про це йдеться у спільній заяві міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, голови правління АТ «НСТУ» Миколи Чернотицького та переможців Євробачення 2004 і 2022 років – Руслани Лижичко та Олега Псюка (гурт Kalush).

«Україна не згодна з характером прийняття рішення Європейської мовної спілки, коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів. Україна вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони», – цитує заяву пресслужба МКІП.

Україна чесно виграла Євробачення-2022 та виконала наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні – надала відповіді та гарантії по безпековим нормам та можливі місця проведення конкурсу. 

«Проведення Євробачення-2023 в Україні – це потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз. Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення-2023 в Україні», – йдеться у заяві.

17 червня Європейська мовна спілка прийняла рішення, що «Євробачення-2023» не може проходити в Україні.

Керівна рада ЄМС ознайомилася з відповідями опитувальника, які надала Україна і прийшла до висновку, що Суспільне не зможе провести конкурс в Україні, зважаючи на війну Росії проти України і гарантії безпеки.

Наразі приймають рішення, яка країна стане господарем наступного конкурсу. Велика Британія посіла 2 місце на «Євробаченні-2022».

У ніч з 14 на 15 травня в італійському місті Турин на «Євробаченні-2022» переміг український гурт «Калуш Оркестра», отримавши рекордну кількість балів від глядачів за весь час існування конкурсу. Після перемоги Україна отримала право на проведення міжнародного пісенного конкурсу у 2023 році.

10 червня Кабінет Міністрів України створив організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні «Євробачення-2023». 

Фото: Євробачення/Facebook

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду