Кілька тижнів «Українське радіо» мовило в тимчасово окупованому Херсоні – Потураєв
Кілька тижнів «Українське радіо» мовило в тимчасово окупованому Херсоні – Потураєв
Протягом кількох тижнів «Українське радіо» мовило в тимчасово окупованому Херсоні. Росіяни не могли зрозуміти, де знаходяться передавачі.
Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» сказав голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
За його словами, є факти, які свідчать: коли зникав мобільний зв’язок, люди на прифронтових або навіть окупованих територіях отримували інформацію саме завдяки телевізійному сигналу й радіосигналу.
«Мало хто знає, що кілька тижнів українське радіо (серед українських радіомовників і «Українське радіо – Ред.) мовило в тимчасово окупованому Херсоні (на ФМ -частотах – Ред.). Окупанти не могли зрозуміти, де передавачі. Люди з ризиком для життя продовжували виконувати свої професійні обов’язки, аж допоки окупанти не розібралися і не дісталися до мовників. І там, до речі, транслювався марафон», – розповів Потураєв.
Він каже, що не поспішав би звинувачувати творців національного марафону «Єдині новини» в неефективності. Ба більше, нардеп вважає, що марафон був і все ще залишається потрібним.
Микита Потураєв додав, що спільний марафон триватиме, поки йде війна. Нціональний марафон від Суспільного транслюють «UA: Перший», «Українське радіо», радіо «Культура» і сторінки у соціальних мережах. Наразі у тимчасово окупованому Херсоні не мовлять українські радіо- і телеканали. Росіяни захопили херсонську телевежу і транслюють свої канали. Люди можуть дізнаватися новини без маніпуляцій тільки завдяки інтернету.
Нагадаємо, Українське Радіо мовить в середньохвильовому діапазоні на території всієї країни, в тому числі і на всіх тимчасово окупованих територіях. У населених пунктах, де немає FM-частоти, або в разі збоїв у її роботі, перемикайте приймачі в середньохвильовий діапазон (кнопка АМ або СХ) на частотах 1278 кГц, 873 кГц, 1404 кГц та 657 кГц. А середні хвилі Радіо Балтійська хвиля покривають мовлення у країнах Західної Європи до Португалії, країни Північної Європи, європейську частину Росії.