«Калуш Оркестра» і Чернотицький мають надію, що «Євробачення-2023» пройде в Україні

«Калуш Оркестра» і Чернотицький мають надію, що «Євробачення-2023» пройде в Україні

13:38,
17 Травня 2022
2996

«Калуш Оркестра» і Чернотицький мають надію, що «Євробачення-2023» пройде в Україні

13:38,
17 Травня 2022
2996
«Калуш Оркестра» і Чернотицький мають надію, що «Євробачення-2023» пройде в Україні
«Калуш Оркестра» і Чернотицький мають надію, що «Євробачення-2023» пройде в Україні
20 травня Суспільне і Європейська мовна спілка починають перемовини щодо проведення «Євробачення» у 2023 році.

Міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2023» має пройти у мирній, цілісній, щасливій Україні.

Таку надію висловили на пресконференції у Львові лідер гурту «Калуш Оркестра» Олег Псюк, який виборов для України тріумфальну перемогу на «Євробаченні-2022» і право проводити конкурс у своїй країні та щойно повернувся з Італії, та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький.

НСТУ є членкинею Європейської мовної спілки, і в разі перемоги українського представника Суспільне і ЄМС мають разом проводити наступний конкурс «Євробачення».

Зважаючи на те, що триває війна Росії проти України, лунали пропозиції провести «Євробачення» у сусідній Польщі. Журналісти запитали музикантів, що вони про це думають.

«Багато країн висловилися за те, що готові проводити "Євробачення", якщо раптом у нас не вийде. Я вважаю, що це хороший жест, велика подяка, але ми маємо надію, що наступний рік ми приймемо "Євробачення" у цілісній, розбудованій, щасливій Україні», – сказав Олег Псюк.

За словами Чернотицького, крім питань щодо інфраструктури, в Україні є фактор безпеки. У п’ятницю, 20 травня, НСТУ і ЄМС починають консультації щодо проведення «Євробачення-2023».

«Це питання набагато комплексніше, ніж просто бажання. Нам треба зробити все можливе, щоб "Євробачення" відбулося тут. Я сподіваюся, що держава нас підтримає у цьому і що "Євробачення" пройде у мирній Україні», – зазначив голова правління НСТУ.

Він сказав, що остаточне рішення буде ухвалено разом з Європейською мовною спілкою. «Це будуть складні перемовини», – впевнений Чернотицький.

Він розповів, що у 2017 році, коли в Києві проходив конкурс «Євробачення», була досить велика дискусія щодо безпеки.

«Тоді Україна закладала так звану фінансову гарантію – 15 млн євро. На випадок того, якщо щось піде не так, за ці кошти конкурс проводила б інша країна», – навів приклад Микола Чернотицький.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко впевнений, що «Євробачення-2023» пройде в Україні. «Нам важливо зосередитися на тому, що, по-перше, сам конкурс буде в Україні. Хтось уже починає говорити: "А давайте шукати запасні майданчики". Ні, це сто відсотків!», – сказав міністр під час національного марафону. Він додав, що в Україні будуть радитися, в якому саме місті проводити «Євробачення-2023».

Нагадаємо, український гурт «Калуш Оркестра» виграв з піснею «Стефанія» на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022», здобувши 631 бал (192 бали – від журі і 439 балів – від глядачів). Велика Британія посіла друге місце. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
євроскептик
20:19 / 17.05.2022
Йой! Тільки не Чернотицький! Хто він там за професією? Нехай повертається туди,звідки прийшов!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду