Лодигін спростував слова Попової про упередженість і заангажованість Суспільного
Лодигін спростував слова Попової про упередженість і заангажованість Суспільного
Членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів, колишня радниця Міністра оборони України та екс-заступниця Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова заявила про упередженність журналістів Суспільного і що через неї одну людину з телеканалу «UA: Перший» звільнили. Про це вона сказала на засіданні Ради з питань свободи слова при Президентові України, яке відбулося 25 жовтня.
Член правління НСТУ, відповідальний за телебачення, Ярослав Лодигін розібрався в ситуації і відповів їй у фейсбуку.
Тетяна Попова розповіла, що «не хоче більше ходити на Суспільне» через те, що її «обманули відносно того, хто буде в ефірі, обманули відносно теми, потім програму видалили, а потім людину, яка мені скинула її, звільнили».
Вона розповіла про те, що двічі була гостею програм на Суспільному і двічі залишилася незадоволеною.
За її словами, влітку вона прийшла на ефір скайпом. «Мені обіцяли, що там буде один спікер, але там сидів Тетерук, який, нагадаю, зі мною давно в конфлікті за списки «Миротворця» журналістів. І перше, що мене спитав журналіст Суспільного: ну ви ж в списку "Миротворця", то ви їх ненавидите? Я сказала: ні, я не в списку», – сказала Попова.
Попова зазначила, що через два тижні її знову запросили на Суспільне на ту ж програму обговорити тему про Кримську платформу. Додамо, форум «Кримська платформа» відбувся наприкінці серпня 2021 року.
«А насправді була якась незрозуміла ругня спочатку з Іриною Геращенко, потім з паном Турчиновим».
За словами Тетяни Попової, «ця програма так і не з’явилася, її нікуди не виклали, тому що вона погано показувала представників партії ЄС».
«Ту людину, яка мені все-таки скинула відео, через місяць, здається, звільнили з Суспільного. Тому, знаєте, я не впевнена, що повністю незаангажоване Суспільне, на жаль», – зазначила вона.
Член правління НСТУ, відповідальний за телебачення, Ярослав Лодигін сказав, що згадані на засіданні Ради ефіри відбулися в лютому 2021 року, а не влітку.
«В свіжій розмові з Сергієм Лещенком пані Попова це виправила, але це є важливий момент, бо з її слів виходить, що "они этот эфир не выложили, более того человека, который мне прислал, который там работал, я вот узнала неделю назад, что его летом уволили. Потому что там и Турчинов, и Геращенко выглядели плохо". Ну, ангажовані цензори Суспільного не тільки злі, але ще і люблять холодну помсту – звільняти після піврічного вичікування», – прокоментував Ярослав Лодигін.
Член правління перевірив усі ефіри, на яких була присутня Тетяна Попова і підняв архіви передачі.
За його словами, Тетяна Попова була в ефірі Суспільного тричі: 12 лютого о 18:35, де обговорювали заклик Європарламенту до України закрити «Миротворець»; 26 лютого у «Суспільній студії» на тему: «7 років спротиву російській агресії: як формувався інформаційний фронт проти агресора та яку інформацію про ситуацію в Криму в 2014 році отримувала влада» і 6 жовтня, коли ефір був присвячений темі побиття журналістів програми «Схеми».
Ярослав Лодигін пояснив, що в лютому через карантинні обмеження до студії запрошували тільки одного гостя наживо, інших включали скайпом. «Тетяні Поповій було запропоновано стати гостею студії, проте вона відмовилася прийти у студію й попросила включити її скайпом, а до студії запросити іншого гостя. У студії був присутній депутат 8-го скликання, командир добровольчого батальйону «Миротворець» (2014 року) Андрій Тетерук, а на включенні, крім Тетяни Попової, були заступник міністра тимчасово окупованих територій та переміщених осіб України (2016–2019) Георгій Тука та народний депутат, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв», – розповів пан Лодигін.
Ведучий Ігор Шавро запитав Попову: «З сайтом “Миротворець” у вас своя окрема історія, ви навіть колись подавали заяву у відставку саме через те, що ви не почули позицію уряду щодо цього питання, яке тоді було на слуху у кожного і навіть ви потрапили до переліку “Чистилище”, здається чи куди»? Тетяна Попова заперечила, що була у переліку.
Ведучий уточнив далі: «Але ви отримували погрози через свою позицію щодо наявності даних журналістів на цьому сайті, так?» На що була схвальна відповідь.
Пан Лодигін каже, що на наступний ефір «Суспільної студії» Тетяна Попова прийшла гостею. «Саме цей ефір депутатка згадує у розмові з Сергієм Лещенком, додаючи: "Там очень сильно торчат "уши" Петра Алексеевича Порошенко и бывшей коалиции"».
Тоді тема чотиригодинної прямоефірної програми «Суспільна студія» була «7 років спротиву російській агресії: як формувався інформаційний фронт проти агресора та яку інформацію про ситуацію в Криму в 2014 році отримувала влада». Вели програму Дарка Гірна та Анатолій Єрема.
«До обговорення саме інформаційного фронту проти агресора запросили Тетяну Попову як заступницю міністра інформаційної політики (2015–2016). Скайпом до ефіру долучалися почергово Ірина Геращенко, народна депутатка від ЄС, та Олександр Турчинов, секретар РНБО (2014–2019). Під час обговорення відбувалася дискусія, що є нормальною практикою для ефірів Суспільного. Ніхто не перешкоджав Тетяні Поповій ставити запитання Ірині Геращенко. Як, зрештою, самій коментувати свою роботу на посаді заступниці», – сказав Ярослав Лодигін.
«На Суспільному не практикується жодних видалень після завантажень контенту на сайт, як і жодних звільнень через те, що, як стверджує Тетяна Попова, хтось їй передав відео. Зрештою, Тетяна Попова сама може звернутися відкрито за цією інформацією до Суспільного», – додав Ярослав Лодигін.
Зазначимо, що відео першої частини програми «Суспільна студія» від 26 лютого немає завантаженої на сайті «UA: Першого».
На Youtube частину програми завантажили 28 жовтня 2021 року.
Нагадаємо, 25 жовтня Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України в Офісі президента провела засідання, де одним із питань були заяви медіа щодо тиску з боку влади. Ця хвиля заяв розпочалася після того, як Сергій Лещенко у відеоблозі звинуватив «Зворотний відлік» в заангажованості і що у студії не було представників «Слуги народу». Після його закиду ведуча «Зворотного відліку» заявила про тиск влади на Суспільне і що Офіс президента узгоджує спікерів від «Слуги народу» на ефіри. На її заяву відреагували в Офісі президента, сам президент та у партії «Слуга народу». Після цього шеф-редакторка токшоу «Свобода слова Савіка Шустера» і екснардеп та лідер політичної партії «Наші» Євген Мураєв виступили з заявами про тиск з боку влади.
Посилання за темою:
«Погрожують та шантажують закриттям». Мураєв заявив, що ОП хоче забрати половину каналу «Наш»