Ситуація з тиском на «Зворотний відлік» довела, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду – Міський

Ситуація з тиском на «Зворотний відлік» довела, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду – Міський

13:59,
27 Жовтня 2021
1786

Ситуація з тиском на «Зворотний відлік» довела, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду – Міський

13:59,
27 Жовтня 2021
1786
Ситуація з тиском на «Зворотний відлік» довела, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду – Міський
Ситуація з тиском на «Зворотний відлік» довела, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду – Міський
Представники Офісу президента зізналися під час зустрічі з журналістами та експертами, що не всі їхні спікери готові до дискусії з опонентами.

У влади бракує спікерів, які можуть психологічно витримати дискусію у колі критиків, тому пресслужби Офісу президента і фракції «Слуга народу» продовжуватимуть обирати, кого  саме делегувати на ефіри.

Про це сказав секретар наглядової ради Суспільного мовника Вадим Міський, який 25 жовтня в Офісі президента  вів засідання ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України.
за його словами, на цій зустрічі були присутні ведуча токшоу «Зворотний відлік» Мирослава Барчук, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, генеральна директорка директорату з питань інформаційної політики Офісу президента України Ірина Побєдоносцева та інші.

За словами Вадима Міського, у влади є свої проблеми, які мають розуміти журналісти. Він розповів, що під час засідання представники Офісу президента сказали, що у них мало спікерів, які є достатньо психологічно підготовленими для дискусії в колі критиків, зокрема, коли приходить один представник влади і сім опонентів. Вадим Міський нагадав, що до складу партії «Слуга народу» ввійшли люди, частина з яких не мали досвіду публічних виступів.

«Ситуація, що склалася з токшоу “Зворотний відлік”, доводить, що у багатьох з нової влади не вистачає публічного досвіду. Зараз владі бракує компетентних спікерів. Тому Офіс президента говорить, що продовжуватиметься ситуація, що пресслужба обиратиме, кого зі спікерів делегувати на ефір», – поділився Вадим Міський.

Він вважає, що люди, які йдуть в політику, мають бути готові до критики, гострих ефірів та дискусії з опонентами.

На думку виконавчої директорки Українського інституту з медіа та комунікацій, медіаекспертки Діани Дуцик, якщо народні депутати чогось не знають, то повинні вчитися, але, на жаль, не мають такого бажання. Вона розповіла, що один із ключових донорів проводив тренінг з медіаграмотності для народних депутатів, і ніхто на нього не прийшов.

За словами ведучої «Зворотного відліку» Мирослави Барчук, після її заяви про тиск влади на Суспільне і що Офіс президента давно і жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції «Слуга народу», вона отримала повідомлення від двох народних депутатів монобільшості. Вони їй дякували і висловлювали повагу. «Народні депутати мені кажуть, що вони хочуть ходити на ефіри, а ї пресслужба їх не пускає. Закликаю говорити і народних депутатів про це», –  сказала Мирослава Барчук.

Директорка ГО «Детектор Медіа» Галина Петренко порекомендувала солідаризуватися з тими депутатами, які хочуть бути незалежними в комунікації, а також з аудиторією.

«Детектор медіа» найближчим часом опублікує розшифровку засідання ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України.  

Як писав «Детектор медіа», 18 жовтня Сергій Лещенко звинуватив команду суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік», яке виходить на телеканалі «UA: Перший», в заангажованості, тому що у студії не було представників «Слуги народу» і влади. Згодом ведуча токшоу Мирослава Барчук відповіла йому і заявила про тиск із боку Офісу президента.

Радник голови Офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк зазначив, що представники «Слуг народу» беруть участь в ефірах Суспільного мовника, але через «особисті симпатії чи антипатії ведучих» не мають бажання приходити на деякі телепроєкти.

На Суспільному виступили з заявою, в якій вважають неприпустимим вплив політиків на формування складу учасників «Зворотного відліку».

Володимир Зеленський назвав хайпом заяву Мирослави Барчук про тиск Офісу президента на Суспільне.

Речниця фракції «Слуга Народу» Юлія Палійчук заявила, що за останні 6 місяців спікери монобільшості брали участь у «Зворотному відліку» на «UA: Першому» 14 разів.

21 жовтня Мирослава Барчук запросила президента на «державне телебачення».

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду