Із листопада у міжрегіональному токшоу «Ранок на Суспільному» стартують нові рубрики

Із листопада у міжрегіональному токшоу «Ранок на Суспільному» стартують нові рубрики

15:50,
27 Жовтня 2021
1575

Із листопада у міжрегіональному токшоу «Ранок на Суспільному» стартують нові рубрики

15:50,
27 Жовтня 2021
1575
Із листопада у міжрегіональному токшоу «Ранок на Суспільному» стартують нові рубрики
Із листопада у міжрегіональному токшоу «Ранок на Суспільному» стартують нові рубрики
Нові рубрики будуть про фейки у соцмережах, добрі новини, науковий підход до побутових тем та правила української мови.

Із першого листопада у міжрегіональному шоу «Ранок на Суспільному», яке виходить на регіональних телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України щобудня з 6:30 до 9:00, виходитимуть нові рубрики. Вони стосуватимуться критичного мислення, журналу добрих новин, наукового підходу та блогу про українську мову.

Про це ведучі ранкової програми Олександр Єльцов, Світлана Стеценко,  Альбіна Підгірняк та Віктор Дяченко розповіли у програмі «Сьогодні. Вдень» на «Українському радіо».

Щопонеділка Олександр Єльцов вестиме рубрику «Критичне мислення» про те, як не пійматися на фейк та маніпуляцію в медіа й соцмережах.

«Ми часто бачимо якісь відео в соцмережах, які циркулюють у різних групах і спільнотах. Для тих, хто не так пильно стежить за новинами, як журналісти, ми будемо показувати різні відео, будемо пояснювати, у чому вони неправдиві, в чому була маніпуляція, а можливо, в чомусь був відвертий фейк», — розповів Олександр Єльцов.

За його словами, це буде студійна рубрика, але напередодні її виходу команда програми буде брати коментарі у відповідних органів, наводити статистику, щоб підтвердити або спростувати ту чи іншу інформацію.

Також щопонеділка Світлана Стеценко у форматі блогу говоритиме про «Науковий підхід» до найрізноманітніших побутових тем. Перший випуск буде присвячений роботі нашого мозку.

«Якщо людина все життя займалась інтелектуальною діяльністю, то їй для хорошого функціонування мозку треба займатися вже фізичною діяльністю і навпаки — якщо людина все життя займається фізичною працею, то їй потрібно складати пазли, читати книги, проходити інтелектуальні тести чи вивчати мови, бо мови — це те, що розвиває наш мозок і допомагає йому триматися у тонусі багато років. Ми вже відзняли сюжет, де говорили зі спеціалісткою з нейрофізіології про секрети роботи мозку», — анонсувала Світлана Стеценко.

Щоп’ятниці Альбіна Підгірняк розповідатиме добрі новини про найцікавіші події у світі в рубриці «Журнал легких новин».

«Це буде досить коротка рубрика — на 5 хвилин, де розповім про новини з усього світу, які стосуватимуться науки, культури, технологій, життя зірок, смішних життєвих історій. Чого точно в ній не буде — так це новин політики. Я обиратиму найцікавіше за весь тиждень  — те, що може зацікавити глядачів і бути їм корисним», — розповіла вона.

Віктор Дяченко щотижня у п’ятницю готуватиме рубрику про українську мову. За освітою Віктор — філолог. В команді Суспільного вже давно знають, що у пошуках питомо українських слів чи влучних перекладів варто звертатися саме до нього, а тепер він допомагатиме і телеглядачам ліпше пізнати мову. 

«Не обов'язково у повсякденному житті говорити без помилок — десь можна й проявити трохи творчості та “скреативити”, але є ситуації, коли перевіряють знання, як у школі, і тоді треба знати абсолютно все. Але не хочу лякати людей навчанням, будемо зацікавлювати. Серед найчастіших помилок  — неправильні наголоси та полонізми. Нині ми дуже активно боремося з русизмами, але водночас мало звертаємо увагу на полонізми», — каже Віктор Дяченко.

У рубриці частково буде залучена акторська гра.

Нагадаємо, з 15 липня 2020 року в ефірі всіх регіональних каналів філій Суспільного розпочало виходити всеукраїнське шоу «Ранок на Суспільному», мета якого об’єднати країну. Програма виходить із київської студії.

1 жовтня 2021 року Суспільний мовник запустив ютуб-канал «Суспільне Країна», де об’єднано регіональні проєкти про культурне, релігійне, національне розмаїття усіх куточків України.

Фото: пресслужби Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Нью-Васюки
10:56 / 28.10.2021
Кому це цікаво? Нові рубрики зараз з успіхом можуть придумати й учні початкової школи! До того ж, що не придумають на суспільному, все таке примітивне,що і дивитись ніхто не хоче!
Сенсація!
22:42 / 27.10.2021
На Суспільному вигадали нові рубрики! Сенсація, сенсація, сенсація! Негайно слід звернутися до Європейських інституцій з приводу недофінансування суспільного! Як же буть вигадуватися нові рубрики? Це вам не "Гра в кальмара" - це рубрики!
Бюджет
17:33 / 27.10.2021
Яка новина! Нові рубрики! Та ви що, не може бути! Сенсація! Треба негайно дофінансувати суспільне!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду