На каналі «UA: Закарпаття» запускають проєкт про угорську національну спільноту регіону

На каналі «UA: Закарпаття» запускають проєкт про угорську національну спільноту регіону

11:44,
23 Березня 2021
4581

На каналі «UA: Закарпаття» запускають проєкт про угорську національну спільноту регіону

11:44,
23 Березня 2021
4581
На каналі «UA: Закарпаття» запускають проєкт про угорську національну спільноту регіону
На каналі «UA: Закарпаття» запускають проєкт про угорську національну спільноту регіону
Програма «Угорське слово» виходитиме щотижня угорською мовою з українськими субтитрами.

23 березня о 20:00 на суспільному регіональному телеканалі «UA: Закарпаття» вийде оновлений проєкт для і про угорську національну спільноту регіону «Угорське слово».

Про це йдеться на сайті «UA: Закарпаття».

За словами продюсера Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Євгена Тичини, телеканал відновлює проєкт для угорськомовної спільноти регіону і представляє орієнтовану на глядача програму «Угорське слово». 

«Ми доукомплектовували команду, яка змогла б щотижня виготовляти якісний та цікавий телепродукт. Творці «Угорського слова» удосконалила формат програми. Йдеться і про змістову складову, методики пошуку та роботи з героями проєкту, і про зйомки, і про монтаж. У майбутньому, з розширенням команди “Угорського слова”, до програми увійдуть рубрики, корисні угорській спільноті Закарпаття», — сказав він.

Він нагадав на своїй сторінці у фейсбуку, що у 2018 році «UA: Закарпаття» залишилося без угорськомовного контенту. Вся минула редакція програм угорською мовою водночас звільнилася у повному складі і перейшла працювати на інший канал.

«Найбільша національна спільнота Закарпаття залишилася без об'єктивної та неупередженої інформації за стандартами Суспільного мовника. Багато часу пішло на виправлення ситуації. Спочатку вдалося відновити короткі випуски новин (зараз вони на павзі на ТБ, але виходять на радіо), потім короткі угорські сюжети у програму EthnoVision яка виходить про різні національні спільноти українською мовою. І, нарешті, дозріли до повноцінного проєкту угорською мовою. Це визначна подія і поки тішимося тим хронометражем на який спроможні. Та плани про розширення на цю програму є. Але всьому свій час», – сказав продюсер філії.  

Мета проєкту  «Угорське слово» — знайомити телеглядачів з угорською спільнотою на Закарпатті, розповідаючи про їхній побут і свята, зайнятість, вподобання, традиції та культуру, а також бути корисними для цієї нацменшини — інформувати й надихати її представників.

Над оновленим проєктом «Угорське слово» працюють шефредактор проєктів угорською Габор Феєр та Єва Сакач, Андреа Леврінц, Андреа Бенеш, Віталій Коштура, Сергій Костів. 

За словами Габора Феєра, головні герої сюжетів відверто розповідають власні історії свого повсякденного  життя на Закарпатті. У першій програмі йтиметься про будинок-музей у селі Великі Береги. Він розташований у самісінькому центрі села й відрізняється від інших споруд оригінальними воротами, фасадом та ґанком. Адель Гал розповість нам про його роль та функції. Дім-музей важливий у кількох аспектах, оскільки розширив музейний фонд угорців Закарпаття.

Нагадаємо, восени 2018 року вся угорська редакція Закарпатської філії Суспільного мовника перейшла на приватний канал. На той час угорська редакція виготовляла 2 телевізійні програми хронометражем 26 хв. кожна, що виходили в понеділок і в середу в оригіналі і повторюються у вівторок та четвер. Плюс новини угорською мовою на телебаченні. Також виготовлялися 5 програм на радіо. Після звільнення всієї редакції  Закарпатська філія Суспільного залишилася без угорськомовного контенту. 

Фото: сайт «UA: Закарпаття»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду