«В пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість», – продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина

«В пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість», – продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина

17:16,
7 Червня 2018
1854

«В пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість», – продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина

17:16,
7 Червня 2018
1854
«В пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість», – продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина
«В пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість», – продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина
Про перші результати реформи Суспільного на Закарпатті, що включає в себе телеканал «Тиса-1» та дві радіостанції – «Ужгород» та «Тиса FM».

Про це йдеться на сайті «Тиси-1».

За останні кілька місяців у регіональних філіях Суспільного відбулася низка змін. Телеглядачі «Тиси-1» мали змогу помітити оновлення в телепрограмі каналу.

Відповідно до сітки мовлення усіх філій, базовий ефірний контент – це інформаційна програма, ранкове розважальне та вечірнє аналітичне ток-шоу.

Кількість телевізійних новинних випусків збільшилася до 7-ми на день. У суботу – лише один підсумковий випуск у прямому ефірі. Якість інформаційних матеріалів теж змінилася. Журналісти стежать за дотриманням стандартів мовлення: оперативність, точність, баланс думок, повнота інформації та незаангажованість.  «За даними останніх моніторингів незалежних медіаекспертів в наших новинах не виявлено жодного матеріалу з ознаками замовності. Ми постійно працюємо над удосконаленням нашого контенту, насамперед, в плані змісту і сенсу, аби глядач точно знав, що ми працюємо лише в його інтересах та надаємо лише об’єктивну та неупереджену інформацію», – розповідає продюсер філії Суспільного Євген Тичина.

Логічним розвитком новинних сюжетів є аналітичне ток-шоу «Тема дня: Ужгород», яке в вечірньому телеефірі філії наживо з понеділка до п’ятниці. У студії програми експерти обговорюють топ-тему, яка у всіх на вустах.

Ток-шоу «Ранок на Тисі» оновило контент та рубрикацію. Почастішала практика телемостів в прямому ефірі, насамперед зі Львівською філією. Також роблять увімкнення із Тернополем. Ранкова програма виходить не лише у будні, а й у суботу та неділю.

Щомісяця у передостанню п’ятницю телеканал «Тиса-1» та радіо «Тиса-FM» транслюють програму «Звіти. Ниживо», де посадовці обговорюють результати своєї роботи з журналістами,  експертами та глядачами. Під час прямого ефіру працюють телефони у студію. Кожен глядач та слухач може поставити своє запитання чиновнику.

Комерційні, однобокі та нецікаві програми філія більше не транслює в ефірі, як і програми з елементами прихованої реклами (джинси). Водночас, побільшало проектів просвітницького спрямування. З квітня телеканал «Тиса-1» транслює документальні фільми про природу, культури світу та гастрономічні традиції різних країн. Щовихідних в ефірі –  кулінарно-просвітницьке ток-шоу «Енеїда», в якому поєднано розповіді про літературу та письменників з приготуванням українських традиційних страв. Окрім цього, в ефірі «Тиси-1» почастішала практика прямих трансляцій спортивних подій з інших регіонів України.

«Незалежність, відкритість, рівновага та просвітництво – такими є цінності Суспільного мовлення в Україні. Наша мета – донести їх глядачам та слухачам. З ефіру зникли однобокі та нецікаві програми, натомість – з’явилися документальні фільми, трансляції освітніх лекцій, проекти про літературу. Підвищилася якість інформаційних випусків, ранкового та вечірнього проектів. Тепер влада не диктує нашим журналістам, як висвітлювати її діяльність, а сама чесно звітує у прямому ефірі телеканалу про свої досягнення чи помилки», переконаний продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина.

Зміни торкнулися і радіостанцій, що входять до складу філії. Радіо «Ужгород» виходить наживо, маючи врізки в мовлення Українського радіо-1 на декількох частотах в області. «Для ведучих це було трохи незвично, адже вони не мали практики постійних прямих ефірів. Та наразі вони вже добре освоїлися і щодня генерують прямі ефіри з гостями на актуальні теми», – розповідає Євген Тичина. Радіо «Тиса-FM» мовить цілодобово на супутнику. Також було оновлено «одяг» радійних ефірів: зазвучали нові джингли, перебивки та заставки для програм.

Обидві радіостанції працюють на digital-платформі. Подкасти ефірів можна знайти на сторінках компанії в мережі Facebook. Радіо «Ужгород» доступне для прослуховування лише в аудіоформаті, натомість, «Тису-FM» користувач може ще й дивитися онлайн: бачити, що відбувається у радійній студії під час прямого ефіру, а також переглядати відео-подкасти після завершення трансляцій.

Закарпатська філія Суспільного розташована та мовить на межі кордонів чотирьох держав. Тож у штаті працюють редакції, що створюють програми сімома мовами національних меншин. «З кінця квітня запрацював оновлений штатний розпис цих редакцій, що більше відповідає сучасним умовам. З’явилися посади перекладачів, що дасть змогу оперативно та ефективно адаптувати продукт, який генерують редакції, під потреби як україномовного глядача, так і носія мови програми», розповів Євген Тичина. Бо ж, окрім програм, у філії виготовляють випуски новин угорською мовою, а в ранковому шоу діє постійна рубрика, де глядачі вивчають слова з мов нацменшин, що проживають на Закарпатті. Наразі склад таких редакцій ще доукомплектовують відповідно до «Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України» (з текстом ознайомитися можна тут).

Контентним змінам на телеканалі «Тиса-1» та радіостанціях «Ужгород» і «Тиса-FM» передували зміни адміністративні. Минулоріч вперше в історії НСТУ керівників регіональної філії не призначали, а обирали через відкритий конкурс. З грудня 2017 року у всіх філіях ПАТ «НСТУ» чітко розділені повноваження керівників: за господарський напрямок діяльності відповідає менеджер, всі рішення щодо ефірів та контенту приймає продюсер.

Відкриті конкурси на посади керівників філій, а також незалежність Суспільного створюють супротив політичних кіл. Якщо раніше обласні телерадіокомпанії були майданчиками для промотування владних структур, то тепер, маючи статус філій Суспільного мовлення, вони гарантують громадянам доступ до незалежної об’єктивної інформації, що передбачає суттєву зміну формату діяльності. Однак такий стан справ не влаштовує людей, які раніше користувалися можливостями державного каналу і тепер прагнуть втримати контроль над Суспільним. Це очевидно, коли йдеться про фінансування компанії. Відповідно до Закону, держава зобов’язана щорічно виділяти ПАТ «НСТУ» 0,2% від обсягу держбюджету. У 2017 році ПАТ “НСТУ” недоотримала 200 млн грн, а у 2018 році Верховна Рада для Суспільного проголосувала лише за 776 млн грн, що більш ніж вдвічі менше за гарантовану законом суму.

Від фінансування залежить майбутнє програмне та технічне оновлення філій. Зокрема, зараз завершується проведення конкурсів ідей (пітчингів). Вони тривають від лютого та за їх результатами буде обрано проекти, що і надалі будуть в ефірі каналів Суспільного мовлення. Від Закарпатської філії на конкурс ідей надіслали 7 проектів. З-поміж них оберуть найкращі.

Проте, відсутність достатнього фінансування може відтермінувати виробництво нових програм. Те ж саме стосується й оновлення робочого обладнання. Керівники Суспільного мовлення в Україні разом з менеджерами філій у регіонах працюють над залученням донорів та грантодавців, які могли б допомогти обладнати студії, оновити техніку та зробити приміщення колишніх державних телерадіокомпаній комфортними.

Наразі Закарпатська філія переходить на телевізійний формат мовлення 16:9. Як поінформували на «Тисі-1», для цього в студіях проводять заміну камер на відповідні.  Також нещодавно запрацював новий newsroom філії з можливістю виходу в прямий ефір. Окрім цього, досі триває переміщення студій обох радіо в основну будівлю філії. «Радіо «Ужгород» завершило цей процес та вже мовить з нового приміщення, радіо «Тиса FM» також чекає свого переїзду, і, гадаю, за декілька тижнів мовлення буде здійснюватися вже з іншого місця», – розповів Євген Тичина.

Загалом, територія Закарпатської філії Суспільного, як і інших, повинна стати новим громадським простором. В приміщенні філії працює Музей телебачення та радіо. Там експонують обладнання, яке раніше застосовували для виробництва та розповсюдження теле- і радіопрограм. «Ми проводимо групові екскурсії для різних вікових категорій: від школярів до студентів університету, – каже Євген Тичина. – На радіо ми часто даємо дітям «відчути» ефір:  передати привіт, відповісти на запитання ведучого, самому спробувати себе в цій ролі і побороти страх перед мікрофоном, що вдається не всім. Загалом, в пріоритеті роботи філії завжди буде відкритість та близьке спілкування. Суспільне має бути в постійному контакті зі своїм глядачем та слухачем. І ми намагатимемося робити все для того, аби так воно і було».

Джерело, фото: сайт «Тиса-1»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду