Вся угорська редакція Закарпатської філії НСТУ переходить на приватний канал

Вся угорська редакція Закарпатської філії НСТУ переходить на приватний канал

17:30,
19 Вересня 2018
4587

Вся угорська редакція Закарпатської філії НСТУ переходить на приватний канал

17:30,
19 Вересня 2018
4587
Вся угорська редакція Закарпатської філії НСТУ переходить на приватний канал
Вся угорська редакція Закарпатської філії НСТУ переходить на приватний канал
Головред угорської редакції телеканалу «Тиса 1» Золтан Кулін звільняється з Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, щоб розбудовувати оновлений приватний 21-й канал. Разом із ним хоче йти вся команда, яка виробляла у філії програми і новини угорською мовою.

Про це Золтан Кулін сказав в інтерв’ю сайту «Детектор медіа».

«…Всі сім працівників редакцій теле- і радіопрограм угорською мовою хочуть перейти на 21-й канал. Ми не хочемо робити цього миттєво, прагнемо, щоби процес був поступовим. Через тиждень я йду у відпустку, після якої на «Тису» вже не повертаюся. А далі поступово будуть звільнятися й решта працівників», – сказав він.

Пан Кулін зазначив, що у складний період його колеги будуть забезпечувати вихід радіопрограм угорською на «Тисі-1» у таких обсягах, як і раніше. «Також будемо перекладати п'ятихвилинки українських новини угорською мовою й забезпечимо один тележурнал на тиждень», – додав він.

Звільнені працівники хочуть укласти з філією НСТУ цивільно-правову угоду, сказав Золтан Кулін.

Продюсер Закарпатської філії НСТУ Євген Тичина у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» розповів, що «наразі угорська редакція виготовляє 2 телевізійні програми хронометражем 26 хв. кожна, що виходять в понеділок і в середу в оригіналі і повторюються у вівторок та четвер. Плюс новини угорською мовою на телебаченні. Також виготовляються 5 програм на радіо».

«За домовленістю з редакцією, до кінця року ми зможемо забезпечити вихід в ефір програми на радіо і на телебаченні, але, на жаль, змушені будемо тимчасово зняти з ефіру одну телевізійну програму через неможливість забезпечення її підготовки та виходу в ефір», – пояснив продюсер.

За словами Євгена Тичини, Закарпатська філія вже розпочала пошук людей для заповнення вакантних посад, що з'являться після звільнення теперішніх працівників угорської редакції.

Нагадаємо, 18 вересня 2018 року Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин. 

13 лютого в Києві відбулося публічне обговорення проекту «Концепція мовлення національних меншин», під час якого кожна зі спільнот висловила свої побажання та зауваження. Про це детальніше читайте у репортажі з зустрічі«Мовлення національних меншин на Суспільному: почути кожного».

13 березня Суспільний мовник опублікував нову редакцію «Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України», внісши у документ пропозиції та зауваження громадських активістів і працівників регіональних філій.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду