Філії Суспільного покажуть проєкт про національний одяг та культуру національних спільнот
Філії Суспільного покажуть проєкт про національний одяг та культуру національних спільнот
Щосуботи з 13 березня о 19:15 регіональні телеканали філій Суспільного транслюватимуть проєкт «Візуальний код» про національний одяг та культуру національних спільнот, що живуть в Україні.
Перепродакшн та редакційний супровід програми здійснював Координаційний центр мовлення нацменшин на Суспільному, повідомила пресслужба Суспільного.
Ведуча програми — дизайнерка зі Львова Ольга Романова. Вона вирушила в подорож Україною, аби перейняти унікальний досвід від 5 майстринь-представниць національних спільнот і створити колекцію одягу поляків, євреїв, азербайджанців, словаків та вірменів України. Впродовж кількох тижнів проєкту Ольга познайомилася з новими для себе технологіями шиття та повністю поринула в атмосферу життя національних спільнот: вчилася разом із героями готувати, відвідувала національні свята і знайшла нових друзів.
Проєкт «Візуальний код» дав можливість дизайнерці пізнати культуру інших народів, які живуть в Україні та творять її різноманіття. Працюючи над колекцією, Ольга додала власні ідеї й створила автентичний та оригінальний етноодяг із сучасними елементами.
«“Візуальний код” — це не лише про вбрання. Це можливість через елементи одягу розуміти культуру людей, які живуть із нами поруч у різних регіонах України, відчути їхній світогляд, прожити їхні будні та свята. Суспільне стає унікальним майданчиком, де реалізація такого проєкту можлива», — розповіла керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному Анастасія Гудима.
Нагадаємо, у 2020 році філії НСТУ, суспільні канали «UA: Культура» та «UA: Перший» показали документальні історії «Відтінки України». Це 24 короткометражні документальні історії про талановитих представників 17 національних спільнот, що живуть в Україні: словацької, румунської, німецької, вірменської, ромської, угорської, болгарської, гагаузької, молдавської, єврейської, білоруської, польської, чеської, грецької, азербайджанської, караїмської та кримськотатарської.
У 2021 прці до Міжнародного дня рідної мови Суспільне показало проєкт «Зрозумій свого сусіда».