До Міжнародного дня рідної мови Суспільне покаже проєкт «Зрозумій свого сусіда»

До Міжнародного дня рідної мови Суспільне покаже проєкт «Зрозумій свого сусіда»

16:05,
15 Лютого 2021
7509

До Міжнародного дня рідної мови Суспільне покаже проєкт «Зрозумій свого сусіда»

16:05,
15 Лютого 2021
7509
До Міжнародного дня рідної мови Суспільне покаже проєкт «Зрозумій свого сусіда»
До Міжнародного дня рідної мови Суспільне покаже проєкт «Зрозумій свого сусіда»
Проєкт «Зрозумій свого сусіда» має шість випусків про шість національних спільнот в Україні.

Упродовж тижня, з 15 до 21 лютого, в ефірі регіональних телеканалів Суспільного та на ютуб-платформах виходитимуть відео проєкту «Зрозумій свого сусіда».

Проєкт «Зрозумій свого сусіда» присвячений Міжнародному дню рідної мови, який відзначають 21 лютого. Його готували команди редакцій, що виготовляють програми мовами нацспільнот на «UA: Буковині», «UA: Закарпатті» та «UA: Одесі». Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Учасники проєкту кілька годин прожили в румунському, польському, ромському, грузинському, вірменському та гагаузькому мовних середовищах, спостерігаючи за буднями нацспільнот, вивчаючи мову.

Журналістка редакції нацменшин Надія Маленкова та спеціальна кореспондентка Лейла Алієва на «UA: Одеса» відзняли відео з яскравою представницею українських гагаузів Наталі Деніз. Вона навчила співати редакторку «Українського радіо Одеса» Людмилу Коллер гагаузьку народну пісню «Оглан».

Героїнею відео про грузинську мову, яке відзняла журналістка редакції нацменшин на «UA: Одеса» Анна Терзівець, стала Єлизавета Помукчінская. Вона живе в Одесі, цікавиться особливостями різних культур. Вивчила кілька мов за допомогою книг, а ось грузинську вирішила вчити безпосередньо в мовному середовищі й побувала на репетиції народного ансамблю грузинського танцю «Сакартвело». Керівник ансамблю Акакій Якобішвілі і його дружина Ірма допомогли Єлизаветі вивчити грузинський танець.

Над відео ромською мовою працювала Катерина Лазеревич. У пошуках вчителя журналістка й лінійна продюсерка «Суспільного Закарпаття» звернулась до родини, яка допомагає малозабезпеченим сім’ям та безхатькам. Героїня сюжету — Яна Процюк — медійниця, яка робить матеріал для онлайн-ЗМІ про благодійників і поміж тим вчиться спілкуватися з ромами їхньою мовою. Вона потрапляє у середовище цієї нацспільноти й бере участь у добрій справі.  

Журналістка «UA: Закарпаття» Жоржета Марина-Толомбасова працювала над відео про румунську мову. Кореспондентка Суспільного переконана, що Закарпаття — це «оаза для тих, хто хоче вивчати та опановувати іноземну».

«Героїня нашого сюжету — Емма — вивчає румунську і дуже любить подорожувати. Щоразу, коли опиняється в іншій країні, дівчина частково розуміє іноземну мову. Бо якщо хоч трохи знаєш румунську — зможеш порозумітися з італійцем, іспанцем, португальцем та французом. До речі, надалі Емма планує спілкуватися з подругою з Румунії й продовжувати вивчати румунську», — каже Жоржета Марина-Толомбасова.

Редактор регіонального контенту для нацменшин «UA: Буковина» Дмитро Сторож працював над створенням відео про вірменську мову.

Про польську мову розповідає глядачам кореспондентка «Суспільного Закарпаття» Олена Дей. Героями сюжету стали поетеса, художниця-ілюстраторка пані Тереза Проць, полька за національністю, та радіоведучий Володимир Гончаренко, який хотів опанувати кілька фраз польською.

«Зрозумій свого сусіда» — це продовження однойменного минулорічного проєкту. У 2020-му до Міжнародного дня рідної мови команда Суспільного підготувала відео болгарською, німецькою, словацькою, угорською та румунською. Торік «Зрозумій свого сусіда» був першим проєктом новоствореного Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного з регіональними філіями. 

Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима розповіла, що у 2020 році вона з колегами знайомилася угорською, словацькою, румунською, німецькою та болгарською.

«Цього року шість випусків виготовили до Міжнародного дня рідної мови, але, думаю, не будемо обмежуватися датами і робитимемо проєкт упродовж року, розповідаючи й про інші мови», – сказала вона.

Фото: пресслужби Суспільного.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду