Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти

Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти

16:36,
17 Вересня 2020
1617

Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти

16:36,
17 Вересня 2020
1617
Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти
Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти
Проєкт «Відтінки України» розкриє мультикультурність країни, різноманіття цінностей та унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках України.

19 вересня на всіх регіональних телеканалах Суспільного покажуть прем'єрний випуск проєкту про національні спільноти «Відтінки України». Програма виходитиме щосуботи о 19:15, повідомляє корпоратвиний сайт Суспільного.

Герої говорять українською і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх родин та поважають тутешні звичаї.

Журналісти Суспільного зібрали 24 короткометражні документальні історії про талановитих представників 17 національних спільнот, що живуть в Україні: словацької, румунської, німецької, вірменської, ромської, угорської, болгарської, гагаузької, молдавської, єврейської, білоруської, польської, чеської, грецької, азербайджанської, караїмської та кримськотатарської.

Над створенням програми працюють Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного та регіональні команди з Одеси, Закарпаття й Чернівців, що виготовляють програми мовами нацспільнот.

Кожен із героїв «Відтінків України», розповідаючи власну історію, щось майструє чи створює. Ця річ стане експонатом першого в Україні інтерактивного музею культур національних спільнот, який невдовзі запрацює в телецентрі «Олівець». 

За словами керівниці Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасії Гудими, кожен із героїв «Відтінків України» під час зйомок створює щось власноруч, як-от виріб із гарбуза, малює картину кавою чи вишиває унікальним німецьким стібком.

Зйомки документальних історій проєкту «Відтінки України» відбулися в дев’яти регіонах. Крім самобутності етноспільнот, команді Суспільного вдалося показати природу кожного краю: від малих сіл до великих міст, гори й ліси, степи та морські узбережжя.

У першому випуску програми «Відтінки України» цієї суботи йтиметься про болгарську родину Златових із села Кулевча, що на Одещині, та про пані Йожину з Ужгорода, котра має словацьке й чеське коріння.

У другому випуску розкажуть про представників німецької нацспільноти на Закарпатті й поляків на Буковині. Далі в програмах журналісти Суспільного познайомлять із відомим дизайнером весільних суконь із румунським корінням із Чернівців та представницею білоруської спільноти з Миколаєва.

Для роботи над проєктом «Відтінки України» знімальні групи «UA: Одеси», «UA: Закарпаття» та «UA: Буковини»  опановували формат сторітелінгу на тренінгу з режисерської і редакторської сценарної майстерності. Менторами для команд на навчанні стали Юрій Шилов та Азад Сафаров. 

В інтерв’ю з керівницею Координаційного центру мовлення національних меншин НСТУ Анастасією Гудимою читайте про проєкти мовами національних спільнот з українськими субтитрами, які виходять у в Закарпатській, Одеській і Чернівецькій філіях Суспільного.

Фото: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду