Як Суспільне дає роботу продакшн-студіям по всій Україні

Як Суспільне дає роботу продакшн-студіям по всій Україні

14:31,
4 Жовтня 2019
6172

Як Суспільне дає роботу продакшн-студіям по всій Україні

14:31,
4 Жовтня 2019
6172
Як Суспільне дає роботу продакшн-студіям по всій Україні
Як Суспільне дає роботу продакшн-студіям по всій Україні
На регіональних каналах філій Національної суспільної телерадіокомпанії України восени стартують 11 проєктів, які для Суспільного виробляють місцеві продакшни на умовах аутсорсу. Частина цих продакшнів – це колишні співробітники філій, яких скоротили через оптимізацію штатів.

У вересні-жовтні на десяти регіональних каналах філій Суспільного мовлення стартують 11 нових проєктів, які пройшли пітчинг у генпродюсерів компанії. Деякі з філій, як от «UA: Суми», запустили новий проєкт ще 5 вересня, проте в більшості регіональних каналів наразі триває підготовка до старту.

«Детектор медіа» звернувся до продюсерів «UA: Буковини», «UA: Сум», «UA: Рівного», «UA: Запоріжжя», «UA: Одеси» та «UA: Тернополя» з проханням розповісти детальніше про нові проєкти й команди, які над ними працюють.

«UA: Буковина»: дві туристичні програми

Телеканал «UA: Буковина» виділився з усіх регіональних каналів, два його проєкти пройшли пітчинг та отримали фінансування на реалізацію.  Проєкт «Загадки чернівецьких атлантів» вийде в ефірі всіх регіональних каналів Суспільного у неділю, 6 жовтня, про це розповів продюсер телеканалу Максим Волошин. Це історія будівель міста Чернівці та їхніх мешканців. Заплановано 24 випуски: щонеділі о 09:30 виходиме по дві програми хронометражем у 3 хвилин кожен випуск.

Ще один туристичний проєкт під назвою «Бук: маршрути» у виробництво поки що не запущено, на Буковині працюють над пілотом.

Максим Волошин упевнений, що обидві нові програми відкриють телеглядачам з різних куточків України Буковину та місто Чернівці із зовсім іншого, глибшого ракурсу. «Сподіваюся, що наш контент стане не просто окрасою для телеефіру, але й цікавим за змістом матеріалом, який можна буде побачити на телеканалах мережі Суспільного мовика», – додав він.

Авторами й виконавцями проєктів «Загадки чернівецьких атлантів» та «Бук: маршрути» є люди, які раніше працювали в Чернівецькій філії НСТУ. Максим Волошин ці команди називає «збірними». «На мою думку, саме такі “збірні” зможуть невдовзі сформувати потужні медіаосередки, для яких пріоритетом буде не зйомка та монтаж весілля, а виробництво діджитал, теле- чи радіоконтенту. Нам приємно, що значна частина спеціалістів у сфері телеіндустрії Чернівецької області є дотичними до телеканалу, який віднедавна отримав назву “UA: Буковина”. Фактично, ми сприяємо тому, що на місцях почнуть з’являтися продакшн-студії, а це позитивно вплине на розвиток ринку медіа в цілому», – сказав продюсер «UA: Буковини».

«UA: Рівне»: тревел-реаліті про містян і селян

На телеканалі «UA: Рівне» триває підготовка проєкту тревел-реаліті «Населена земля», пілотний випуск якого філія очікує на початку жовтня. Його виробляє місцевий продакшн на умовах аутсорсу, з яким філія підписала договір. Має вийти 12 випусків тривалістю 26 хвилин кожен.

Формат проєкту повинен бути цікавим як для місцевого телеглядача, так і в інших обласних центрах. В основі передачі – село очима містянина, і навпаки. «Це реаліті, у якому ведучий отримує завдання прожити добу у віддаленому селі, знайти їжу і нічліг та заробити гроші на зворотній квиток. За умови, що єдине, що герой може приймати у подарунок, – це вода. Усе інше він повинен відпрацювати», – описують тревел-реаліті «Населена земля» на «UA: Рівному».

«UA: Запоріжжя»: програма про сучасних козаків

Приманкою для туристів буде і новий проєкт на каналі «UA: Запоріжжя». Тут команда, яка працює з філією на аутсорсі, вироблятиме проєкт «Козацька звитяга», який виходитиме щотижня в ефір, заплановано 12 випусків.

«Один з ведучих – Олександр Притула, президент Всеукраїнської федерації "Спас", засновник школи козацьких бойових мистецтв "Спас", доктор філософії в галузі педагогіки. Консультатами програми є численні історики та краєзнавці, а також журналіст і письменник, шефредактор новин філії Валентин Терлецький», – розповіла продюсерка «UA: Запоріжжя» Наталія Андреєва.

Фото: Фейсбук-сторінка  Наталії Андреєвої

Раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» вона розповіла, що супервайзером «Козацької звитяги» є розважальний підрозділ філії. Але це не про розваги. «Це програма, що близька й до просвітницького напряму, адже в ній будуть історичні розвідки, лайфхаки з козацького життя, а також поради з фізичного розвитку та самооборони, відповідно до козацьких традицій», – сказала вона.

«UA: Тернопіль»: відеопортрети непересічних особистостей

«UA: Тернопіль» у новому 13-хвилинному проєкті «Люди» зробить акцент на портреті. Над програмою працюють сторонні виробники під пильним наглядом команди філії та з допомогою «UA: Тернополя». Продюсерка каналу Зоряна Биндас розповіла, що наразі відбуваються зйомки проєкту, є вже пілотний випуск. Вона сподівається, що восени вдасться запустити його в ефір.

«Основна ідея – в тому, щоб показати, як люди в зрілому віці змінили своє життя або спробували щось нове для себе і можуть поділитися цим досвідом, розказати про своє життя. Всі герої – дуже цікаві особистості, харизматичні, глибокі, тож, маю надію, що програму буде цікаво дивитися», – зазначила продюсерка.

Раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» Зоряна Биндас зазначала, що телеглядач побачить у кадрі лише одну людину, без ведучого. Складність для журналіста полягає в тому, щоб розкрити людину повністю і зняти відеопортрет.

«UА: Одеса»: нові журналістські розслідування

На каналах «UА: Одеса» та «UA: Суми» пітчинг пройшли проєкти журналістських розслідувань, які теж Суспільному вироблятимуть сторонні команди на замовлення.

На «UA: Одесі» на початку жовтня стартує програма «Сліди корупції», яка виходитиме в ефір двічі на місяць. Над новим проєктом працює команда на аутсорі, але в тісному контакті з продюсеркою філії. «Я придумала цю програму ще рік тому, пройшла з нею всі етапи пітчингу, прописала бюджет, знайшла людей, розробила попередні теми, як воно може працювати», – розповіла в інтерв’ю «Детектору медіа» продюсерка Одеської філії НСТУ Ірина Кипоренко.

Фото: з архіву Ірини Кипоренко

За її словами, два місяці вони працювали з командою над темами, відпрацюванням робочих алгоритмів, консультувалися з колегами з уже відомих проєктів розслідувань. «Це наш перший крок у створенні незалежної розслідувальної журналістики в регіоні. До цього подібних якісних проектів в Одесі майже не вироблялося», – додала пані Кипоренко.

Команда проєкту «Сліди корупції» планує комунікувати зі створеним у червні 2019 року підрозділом журналістських розслідувань Центральної дирекції НСТУ, який очолила Інна Білецька.

«UA: Суми»: поновлені журналістські розслідування

З Інною Білецькою вже співпрацює журналістка-розслідувачка Олена Адаменко, яка у 2018 році після скорочення з «UA: Сум» заснувала студію TDV і тепер, підписавши договір, виробляє проєкт «Під прицілом» для регіонального каналу. Перший випуск вийшов в ефір 5 вересня. Згідно з договором, на «UA: Сумах» має виходити по три випуски на місяць.

Олена Адаменко раніше на «UA: Сумах» робила журналістські розслідування з тією ж назвою, її програми отримували відзнаки на всеукраїнських журналістських конкурсах. Одна з її робіт посіла перше місце в номінації «Краще телевізійне розслідування» у конкурсі журналістських розслідувань, які висвітлюють реформи. У 2017 році на конкурсі професійної журналістики «Честь професії» програма Олена Адаменко увійшла в п’ятірку номінантів «Найкраще журналістське розслідування» серед 77 надісланих робіт.

Попередні розслідування Олена Адаменко робила в команді з Олександром Комендантом, який після закриття програми пішов із журналістики на завод, та Ігорем Назаренком, тепер працює в новинах на «UA: Сумах» і не може за контрактом долучитися до «Під прицілом».

Олені Адаменко тепер доводиться при потребі шукати оператора, який міг би працювати за угодою, або ж самій братися за камеру, що вона й здебільшого робила під час підготовки перших двох випусків, які вже вийшли в ефір – «Під прицілом. Гетьманський суд» та «Під прицілом. Бюджетна дорога до дачі нардепа».

Вона не вважає, що «Під прицілом» – новий проєкт. Каже, що в неї було півтора роки перерви (останній випуск вийшов в ефірі «UA: Сум» 30 березня 2018 року, повернувся 5 вересня 2019 року).

«За цей час я встигла повчитися, завдяки чому якість програми змінилася на краще. Доказом цього є картинка. Також програму удосконалює співпраця з Інною Білецькою з Центральної дирекції та керівницею юридичного відділу Інституту розвитку регіональної преси Людмилою Панкратовою, які вичитують сценарій, роблять зауваження. Лише після їхніх висновків програма виходить в ефір», – розповіла «Детектору медіа» Олена Адаменко.

Вона каже, що від судових позовів усе одно не може бути застрахована, адже кожна особа має право подавати до суду. «Для себе ми отримуємо юридичну експертизу, що все зроблено за стандартами, з юридичної точки зору нічиї права не порушили», – додала авторка журналістських розслідувань.

В Олени Адаменко до кінця року буде досить насичений графік, доведеться за чотири місяці зняти й показати 12 випусків журналістських розслідувань. Це сталося тому, що філія отримала кошти на створення проєктів лише в серпні 2019 року, після чого вдалося укласти договір і приступити до роботи. Хоча авторка «Під прицілом» пройшла пітчинг ще в жовтні-грудні 2018 року, і філія планувала з лютого по грудень випускати програму раз на місяць.

Олена Адаменко знімала та збирала матеріал упродовж усієї вимушеної перерви. Тему «Гетьманський суд» вона досліджували більше року, а те, як народний депутат Ігор Молоток за бюджетні кошти зробив дорогу до своєї дачі в селі Макове Шосткинського району, розслідувала з травня.

До речі, Ігор Молоток уже був героєм журналістських розслідувань у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом», яка виходить на «UA: Першому». Тоді журналісти виявили, що депутат отримує компенсацію на житло, попри наявність квартири у Києві. А ще фотограф Владислав Содель зафіксував, що народний депутат носив годинник вартістю свого річного доходу.

Фото: сайт suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду