Генпродюсерка регіонального мовлення НСТУ Марія Фрей про пітчинг для творчих команд: «Ми не плануємо красти ідеї»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Генпродюсерка регіонального мовлення НСТУ Марія Фрей про пітчинг для творчих команд: «Ми не плануємо красти ідеї»
У НСТУ оголосили програму співпраці «Створюй із Суспільним»: запропонували творчим командам будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, а також фізичним особам-підприємцям до 20 вересня надсилати ідеї творчих проєктів. У 2020 році планують реалізувати 50 проєктів із цієї програми. На це в компанії є бюджет, час і бажання допомогти творчим командам розписати кошторис і спільно втілити задум.
Для того, щоб узяти участь у програмі «Створюй із Суспільним», потрібно підготувати низку документів: картку проєкту (Проєкт_Картка конкурсного проєкту), якщо проєкт охоплює весь цикл робіт, або опис ідеї (Ідея_Картка конкурсного проєкту), якщо ви пропонуєте на розгляд ідею проєкту; оформити бюджет проєкту (Рекомендації) і презентацію проєкту (документ PowerPoint).
У зацікавлених людей виникли запитання, чи часом не йдеться про чергове збирання готових пакетів програм для власного користування.
«Детектор медіа» розпитав генеральну продюсерку напряму дирекції регіонального мовлення НСТУ Марію Фрей про брак ідей на Суспільному і ризики для творчих команд.
— Чому ви вирішили оголосити програму співпраці «Створюй із Суспільним», яка має на меті відбірати телевізійні програми чотирьох напрямів: для дитячої аудиторії віком 2-4 роки; для дитячої аудиторії віком 5-7 років; про локальний туризм, привабливість регіону; про культурно-освітнє життя регіону? У вас є брак ідей з попередніх пітчингів?
— Це наші пріоритети виробництва на 2020 рік.
— Ви шукаєте 50 проєктів. Яким плануєте розподіл між чотирма напрямами?
— Чіткого кількісного розподілу немає. Залежатиме від якості отриманих пропозицій.
— Якщо вам вдасться відібрати 50 кращих проєктів, чи будете мати можливість їх усіх реалізувати у 2020 році?
— Так. План такий.
— Чи будуть відібрані проєкти адаптовуватися для радіо?
— Ні, цей відбір передбачає лише телевізійні проєкти — це рішення відповідального за платформу радіо члена правління.
— Чи звертаються до НСТУ з ідеями співпраці через платформу «Потрапити на Суспільне», зокрема, з проєктами, які ви зараз шукаєте?
— Так, звертаються. Однак для участі в програмі «Створюй із Суспільним» заявки на платформу недостатньо. Треба заповнити всі документи і надіслати їх на пошту регіонального Суспільного мовника.
— На пітчингу у 2017-2018 роках, який проводила рада генпродюсерів, відібрали майже 200 проєктів. Деякі філії 11 проєктів реалізують цієї осені. Які перспективи реалізації решти ідей?
— Для відбору 11 проектів ми взяли до уваги рекомендації генеральних продюсерів і заклали гроші на їхнє виробництво. Інших проєктів у нашому плані немає.
— Ви анонсуєте, що бюджет проєкту не підтримує закупівлю обладнання. Тобто команда, яка матиме гарну ідею, яку відберуть у НСТУ, повинна мати або власну техніку, або знайти, де орендувати?
— Так, команда повинна мати спроможність до виробництва свого проекту. (Для довідки: виробництво контенту та закупівлі обладнання – це різні статті видатків).
— Плануєте реалізацію вибраних проєктів лише у співпраці з донорськими організаціями, чи, можливо, у НСТУ на це теж закладено бюджет?
— Суспільний мовник залишає за собою право реалізувати вибрані проєкти у співпраці з донорськими організаціями. Тобто ми плануємо використовувати власний бюджет, але розглядатимемо можливості отримання донорської підтримки.
— У рекомендаціях щодо подання бюджету проєкту вказано, що треба розписати бюджет у разі, якщо команда планує все сама реалізувати. Якщо ж хтось пропонує ідею, тоді бюджет не треба розписувати. Уявімо, що на регіональному і на центральному рівні сподобалася чиясь ідея і ви вже бачите, як і хто буде її реалізовувати. Ви будете купувати цю ідею?
— Ми шукатимемо можливості реалізації ідеї спільно з автором ідеї.
— Коли в НСТУ проводили перший пітчинг, у філіях чи не найбільше було проблем із формуванням бюджету, допомагали бухгалтери, менеджери. Чи даватимете рекомендації при потребі тим, хто матиме гарний проєкт, але не зможе самостійно розписати бюджет?
— Бюджет проекту має враховувати всі етапи виробництва —складнощів у цьому не має бути. Усі регіональні продюсери можуть надати такі рекомендації.
— Одна користувачка фейсбуку написала: «Панове, ідеї дуже дорого коштують. Я правильно зрозуміла що вчергове збираються готові пакети програм, для власного користування?» Можете це прокоментувати?
— Ми не плануємо красти ідеї. Ми хочемо реалізовувати проєкти. Автора ідеї ми залучимо до виробництва. Готові ж програми ми готові придбати, як уже зазначали: вартістю від 50 000 до 750 000 гривень.
Фото: сайт «UA: Суспільне мовлення»