Редакційна рада НСТУ обговорила активізацію роботи редрад філій Суспільного

Редакційна рада НСТУ обговорила активізацію роботи редрад філій Суспільного

16:13,
10 Травня 2019
2604

Редакційна рада НСТУ обговорила активізацію роботи редрад філій Суспільного

16:13,
10 Травня 2019
2604
Редакційна рада НСТУ обговорила активізацію роботи редрад філій Суспільного
Редакційна рада НСТУ обговорила активізацію роботи редрад філій Суспільного
10 травня в Луцьку проходить виїзне засідання редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), в якому беруть участь члени редради з Тернопільської, Запорізької, Львівської, Ужгородської, Волинської, Харківської, Рівненської філій та з Києва.

Виїзне засідання відбувається за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення Суспільного мовлення в Україні».

Члени редради зібралися у Волинській філії НСТУ, працівники «UA: Волинь» провели екскурсію для гостей. З вітальними словами виступили секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський, який долучився до засідання, скайпом – голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа та від Волинської філії привітав колег продюсер Костянтин Лоцман.

Фото: фейсбук Юлії Шелудько 

Під час засідання члени редради розглядають наступні питання: доопрацювання Регламенту, голосування за Зміни до Редстатуту, ухвалені на скайп-засіданні 24 квітня, оформлення змін на затвердження наглядовою радою НСТУ. Також обговорюють питання про активізацію роботи редакційних рад філій.

Фото: фейсбук-сторінка Софії Калюжної

«На редакційні ради філій та редакційну раду НСТУ загалом покладені  важливі обов’язки. Зокрема перевіряти умови праці журналістів та творчих працівників та інші. У разі виявлення порушення Редакційного статуту вимагати службового розслідування цих фактів, а також виносити на розгляд органів управління ПАТ "НСТУ" питання про накладення дисциплінарних стягнень чи звільнення осіб, які допустили у своїй діяльності порушення Редстатуту, прав журналістів тощо. Але дієвість редакційної ради буде видно тоді, коли відповідно до її рішень винні таки понесуть відповідальність», – сказала Світлана Остапа.

Вадим Міський долучився до роботи членів редради у Луцьку.  «Сьогодні я став свідком дуже фахової та плідної роботи Редради із напрацювань змін до Редакційного статуту, які будуть винесені вже на найближче засідання наглядової ради, а також роботи над регламентом Редакційної ради та обговорення ідей для посилення редакційних рад філій. Приємно відзначити, що редакційна рада починає себе усвідомлювати як самостійний орган управління НСТУ, що свідчить про зміцнення Суспільного мовлення інституції та розбудову більш ефективної системи стримувань і противаг в компанії», — сказав Вадим Міський. Він побажав членам редакційної ради впевнено стояти на сторожі редакційної політики НСТУ, адже саме їхня наполегливість має задати та підтримувати планку якості продукту, що виробляє Суспільний мовник.

Нагадаємо, у статуті НСТУ вказано, що «редакційна рада формується з числа працівників Телерадіокомпанії у складі 15 осіб, з них п’ять осіб, які призначаються наглядовою радою, п’ять осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу Телерадіокомпанії, і п’ять осіб, які призначаються на конференції редакційних рад відокремлених структурних підрозділів Телерадіокомпанії».  

На сьогодні до складу редакційної ради НСТУ входять  голова редакційної ради НСТУ Ольга Вакало (Запорізька філія), секретар редакційної ради НСТУ Юлія Шелудько («Українське радіо»), Ігор Бенцал (Тернопільська філія),  Костянтин Лоцман (Волинська філія), Тетяна Рихтун («UA:Крим»),  Владислав Грузинський («UA:Перший»), Ірина Славінська (радіо «Культура»), Володимир Носков («Українське радіо. Харків»), Ірина Коваль («UA:Донбас»), Ольга Шевчук (Рівненська філія), Анастасія Гудима (Львівська філія), Микита Чибар (Волинська філія), Антоніна Коваль (Закарптаська філія) і Світлана Мех (Волинська філія).

28 лютого 2018 року наглядова рада НСТУ затвердила Редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

31 серпня 2018 року члени редакційної ради ПАТ «НСТУ» ухвалили рекомендації Редради щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях.

Фото: Вадима Міського

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду