Суспільне регіональне мовлення Миколаєва під загрозою зупинення. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Суспільне регіональне мовлення Миколаєва під загрозою зупинення. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

10:36,
5 Травня 2018
8808

Суспільне регіональне мовлення Миколаєва під загрозою зупинення. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

10:36,
5 Травня 2018
8808
Суспільне регіональне мовлення Миколаєва під загрозою зупинення. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Суспільне регіональне мовлення Миколаєва під загрозою зупинення. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Колектив заявив, що значна частина студійного обладнання, техніки та декорацій, якими користувалися з 2015 року, не належать філії.

Колектив Миколаївської регіональної дирекції звернувся до голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії та виконавчого директора Олександра Лієва з відкритим листом, в якому звинувачують попереднього керівника Ярослава Індикова (ще був генеральним директором Миколаївської ОДТРК, а згодом директором виконавчим Миколаївської філії) в тому, що здійснив "дивну оборудку", внаслідок якої значна частина студійного обладнання, техніки та декорацій, якими користувалися з 2015 року, не належать філії. Лист оприлюднила на своїй сторінці у Facebook продюсера філії Анастасія Тімановська.

«Це майно, як повідомляв нам наш керівник у 2015-16 роках, було придбане за спонсорські кошти, які ми відпрацьовували всім колективом (запрошуючи спонсорів до студії, знімаючи про них та їх підприємства сюжети та програми). Ми були впевнені, що таким чином допомагаємо нашому підприємству покращувати матеріально-технічну базу… Тому для більшості колективу телерадіокомпанії стало шоком повідомлення про те, що зароблене нами нам не належить», – йдеться у відкритому листі.

Також колектив зазначає, що згідно з «сумнівними договорами позички» філія має повернути все обладнання, що було надане в оренду, до 7 травня 2018 року. «Таким чином ми з великим розчаруванням констатуємо той факт, що суспільне мовлення на Миколаївщині знаходиться під загрозою та незабаром може зупинитися», – заявляє колектив філії.

У коментарі на своїй сторінці у ФБ Анастасія Тімановська зазначила, що 19 лютого 2018 року вона приступила до своїх службових обов’язків в якості продюсера філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Миколаївська регіональна дирекція».
«Я розуміла, що роботи буде багато, адже шлях реформування від державної телерадіокомпанії до регіонального суспільного мовника буде тернистим.
Але я не очікувала, що велика кількість обладнання телерадіокомпанії не є її власністю, а знаходиться в оренді. Основні орендодавці забалансового майна філії: Миколаївська облдержадміністрація, ДП «Укркосмос» та ФОП «Лібкінд». Договори позички з ФОП «Лібкінд» на загальну суму понад 650000 грн. були укладені попереднім керівником ТРК «Миколаїв» Ярославом Індиковим. Ці договори викликають багато запитань, через те, що в актах прийому-передачі ВІДСУТНІ СЕРІЙНІ НОМЕРИ технічного обладнання. Для порівняння, все майно, перелічене в договорах з Миколаївською облдержадміністрацією МАЄ СЕРІЙНІ НОМЕРИ. Строк дії договорів позички з ФОП «Лібкінд» закінчився 30 листопада 2017 року(!). На даний момент громадянин Лібкінд В.І. відмовився подовжувати безоплатну позичку та наполягає на поверненні майна у строк до 07 травня 2018року! У разі вилучення цього обладнання з виробничого процесу філії - суспільне регіональне мовлення на Миколаївщині може зупинитися!
!!!Ця інформація стала неприємною новиною для більшості працівників філії, які не знали, що обладнання, яке їм представляли, як майно ТРК насправді їм не належить
», – написала продюсера філії.
Вона також додала посилання, за яким можна побачити, як екс-директор ТРК «Миколаїв» Ярослав Індиков, презентує нову студію ТНМ («Телевізійні новини Миколаївщини»).
https://drive.google.com/file/d/1bFi4fe5o-bH0CN0JB6Wn5Fycd5zf_ElZ/view?usp=sharing

https://inshe.tv/video/2015-11-14/68129/

На прохання сайту «Суспільне. Детектор медіа» прокоментувати звинувачення на його адресу, Ярослав Індиков через дружину переказав, що вже все прокоментував під постом під постом у Анастасії Тімановської.

«Право, не хотелось ввязываться в весь этот тяжёлый бред, в котором, например, понятие "Договір позички" заменено "арендой", что сразу предполагает какие-то схемы и как бы выводит за скобки тот факт, что студия пользовалась всем этим имуществом бесплатно и, мало того, несмотря на полугодичную задержку с возвратом не принадлежащего ей оборудования, не заплатила ни копейки пени, хоть это и предусмотрено договором. Да и остальных перлов там хватает, так что не вижу смысла ввязываться в обсуждение того, что и без меня понятно любому здравомыслящему человеку. Попробую только прояснить один-единственный нюанс, возможно, не очевидный для тех, кто не знаком с тонкостями бухгалтерского учёта. Так вот.Каждый квартал господину Аласании, руководящему компанией с 2015 года, на стол ложился отчёт, в котором подробно перечислялись все материальные средства, находящиеся как на балансе студии, так и за балансом. При этом, разумеется, чётко указывалось, что кому принадлежит и на каких основаниях компания этим имуществом пользуется. Помимо этого, тому же господину Аласании неоднократно писались письма с просьбой посодействовать в обновлении безнадёжно устаревшей материальной базы. Ответ был неизменно в духе: «Денег нет, но вы держитесь», – написав пан Індиков.

У правлінні ПАТ «НСТУ» зазначили, що роблять все можливе, щоб виробничий процес на Миколаївській філії не зупинився.

«На жаль, це не перший такий випадок, коли вслід за директором йде й техніка. Деякі колишні директори вважали, що ОДТРК - це їхні власні приватні підприємства. Вони «джинсували», за що отримували «спонсорську допомогу» у вигляді техніки, яку навіть не передавали у власність ОДТРК. Наразі наш юридичний департамент і внутрішня безпека вивчають договори щодо техніки Миколаївської філії, після цього будемо приймати рішення щодо наших подальших дій в цій ситуації. Технічний департамент вже має перелік необхідної техніки, для забезпечення виробничого процесу в Миколаївській філії. Тому ми паралельно шукаємо варіанти для забезпечення ефіру власними силами», – зазначив у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» відповідальний за роботу філій член правління Микола Чернотицький.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду