Сергій Зінченко  з Кривого Рогу розпочав голодування під телецентром через скорочення на Суспільному (ДОПОВНЕНО)

Сергій Зінченко з Кривого Рогу розпочав голодування під телецентром через скорочення на Суспільному (ДОПОВНЕНО)

11:01,
17 Квітня 2018
5110

Сергій Зінченко з Кривого Рогу розпочав голодування під телецентром через скорочення на Суспільному (ДОПОВНЕНО)

11:01,
17 Квітня 2018
5110
Сергій Зінченко  з Кривого Рогу розпочав голодування під телецентром через скорочення на Суспільному (ДОПОВНЕНО)
Сергій Зінченко  з Кривого Рогу розпочав голодування під телецентром через скорочення на Суспільному (ДОПОВНЕНО)
Автори:
Сьогодні, 17 квітня 2018 року, редактор часопису «Промінь Просвіти» із міста Кривий Ріг Сергій Зінченко розпочав голодування під стінами телецентру «Олівець» на вул. Мельникова, 42 у Києві. Із Сергієм Зінченком зустрілися та проговорили його вимоги голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв. У НСТУ вважають, що пан Зінченко оголосив про початок голодування в знак протесту проти скорочення своєї цивільної дружини Олени Маковій з посади редактора радіо Криворізької філії ПАТ «НСТУ». Йому порадили оскаржувати скорочення у суді.

Сергій Зінченко розповів сайту «Суспільне. Детектор медіа», що це вже його сьоме протестне голодування. Вперше він вийшов на таку акцію у 1997 році на ТРК «Криворіжжя». «Тільки після мого голодування профспілка та адміністрація підписали колективний договір, на радіо почали робити архіви, поміняли радянську табличку на українську…», – розповів про результати попередніх голодувань Сергій Зінченко.

Він додав, що «не всі акції були результативні, але в основному так».

Цього разу пан Зінченко змушений вийти на акцію, за його словами, на знак протесту проти кадрової політики на Суспільному мовленні на Дніпропетровщині. Він написав п’ять вимог до керівництва ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» з метою захисту кадрової основи Суспільного на Дніпропетровщині. За словами пана Зінченка, доки правління НСТУ не пообіцяє їх виконати, він не припинить акцію протесту.

Сергій Зінченко вимагає:

1. Ініціювати проведення перевірок в телерадіоорганізаціях (із наступним оприлюденням їх результатів) того, яким чином творчі працівники отримували підвищення на посадах протягом останніх десяти років (на території Дніпропетровщини).

2. Відмовитися від такого елементу кадрової політики в своїй діяльності, як переведення творчих працівників телерадіоорганізацій на вакансії, вже зайняті іншими працівниками, з наступним звільненням їх з роботи вже за кілька місяців, а не протягом року чи пізніше.

3. Скасувати наказ про звільнення з роботи у Криворізькій філії ПАТ «НСТУ» редактора радіо Олени Маковій.

4. Прийняти рішення про те, що в процесі розбудови Суспільного телебачення та радіомовлення України ознайомлення працівників телерадіоорганізацій з переліком вакансій у підрозділах проводити  неодмінно разом із процесом ознайомлення їх із обов’язками з метою здійснення вибору, оскільки без переліку обов’язків це є звичайною імітацією.

5. Надати відповіді на звернення від ГО «Криворізьке міське правозахисне товариство» та на інформаційний запит газети «Промінь Просвіти Є».

Для збільшення зображення клікніть на нього

Сергія Зінченка чи не найбільше обурило те, що правління НСТУ відмовляється надавати відповіді на звернення від ГО «Криворізьке міське правозахисне товариство», яке було вручене правлінню НСТУ ще 29 січня, та на інформаційний запит газети «Промінь Просвіти», відповідь на який мала б надійти через 5 днів. Він сказав, що досі ніхто не вийшов із телецентру і не розпочав з ним розмову, «немає відповіді», «це зверхнє ставлення до людей».

Виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв розповів сайту «Суспільне. Детектор медіа», що сьогодні, 17 квітня, о 10:30 Сергій Зінченко разом із головою правління Суспільного Зурабом Аласанією зайшли до нього в кабінет. Пан Аласанія зустрів Сергія Зінченка при вході у телецентр і запросив на розмову. Упродовж 30 хвилин керівництво Суспільного разом із представниками відділу кадрів та відділу, який займається документообігом, по пунктах обговорили з Сергієм Зінченком його вимоги.  

Активіст розповів, що його акції голодування у різні роки тривали як від кількох годин, так і до двох тижнів. Цього разу він вимагає у правління НСТУ виконати всі п’ять вимог, «вони різні, але всі важливі».

«Суть першої вимоги полягала у проведенні перевірки в телерадіоорганізаціях Дніпропетровщини за останні 10 років. Ми готові провести перевірку. Єдине, що ми попросили Сергія Зінченка, щоб він сформулював, що саме він хоче перевірити. У вимозі зазначено – "яким чином творчі працівники отримували підвищення на посадах протягом останніх десяти років (на території Дніпропетровщини)". Ми зможемо перевірити, чи відповідало це закону. Та його цікавить щось інше, що перевірити практично неможливо. Його турбує більше емоційна складова, яку за останні 10 років на Дніпропетровщині перевірити складно і, напевне, безглуздо. Але ми готові таку перевірку ініціювати і домовилися з ним, що пан Сергій напише критерії, які ми могли би застосувати. Ми хотіли би, що ці критерії він узгодив з юристом свого видання, так як є журналістом, щоб вони були законні», – прокоментував першу вимогу Олександр Лієв.  

За словами пана Лієва, друга вимога стосується не НСТУ, а змін до Кодексу законів про працю України. Олександр Лієв сказав, що Сергій Зінченко з цим погодився. «Зміни до Кодексу законів про працю України ніхто в Суспільному мовленні не вносить. Зміст цієї вимоги полягає в тому, щоб на декретні посади не можна було брати людей. Я не зовсім розумію цю вимогу. Якщо хтось прийде на декретну посаду, то треба, щоб коли працівник вийде з декретної відпустки, обоє ще рік працювали».

Зі всього колективу Сергій Зінченко виокремив Олену Маковій, яка пропрацювала на Криворізькій філії НСТУ 24 роки та одночасно (на громадських засадах) є кореспондентом часопису «Промінь Просвіти». У третьому пункті пан Зінченко вимагає скасувати наказ про її звільнення. 

Член правління НСТУ Микола Чернотицький пояснив, чому саме цю редакторку зі всіх скрочених працівників виділив Сергій Зінченко. 

«Сьогодні, 17 квітня, громадянин Сергій Зінченко оголосив про початок голодування в знак протесту проти скорочення своєї цивільної дружини Олени Маковій з посади редактора радіо Криворізької філії ПАТ "НСТУ". Пан Зінченко прийшов у телецентр "Олівець" та оголосив співробітникам компанії, що протестує проти звільнення пані Маковій і буде голодувати до виконання його вимоги. Посада Олени Маковій потрапила під скорочення, що проходило у ПАТ "НСТУ" . Олена Маковій була письмово попереджена про вивільнення за 2 місяці до скорочення. Їй були запропоновані вакантні посади у штаті НСТУ. Проте жінка не скористалась своїм переважним правом зайняти наявні вакансії. Таким чином 30 березня пані Маковій була скорочена із дотриманням усіх вимог законодавства», – прокоментував акцію протесту Микола Чернотицький

Олександр Лієв наголосив, що чотири вимоги з п’яти НСТУ задовільняє, крім скасування наказу про скорочення. «Ми запропонували якомога швидше подати до суду. Як відомо, суди завжди на боці робітника. Якщо є хоч маленьке порушення, то суд відмінить цей наказ і ми виконаємо його рішення. Наразі ні юристи, ні кадрова служба НСТУ не бачать порушень. Може ми чогось недобачаємо, тому готові через суд вирішити це питання і надати для цього пакет документів, які дозволять з’явитися в суд уже сьогодні», – сказав Олександр Лієв.  

Щодо четвертої вимоги виконавчий директор НСТУ пояснив, що компанія пропонує усім працівникам, які потрапили під скорочення, вакансії по всій України. «Це понад 600 вакансій. Кожному із майже 2 тисячі працівників НСТУ пропонували ці вакансії. Якщо людина обирала якусь із вакансій, то далі їй надавали вимоги до посади. Сергій Зінченко пропонує до списку вакансій додавати всі посадові інструкції та вимоги.  Це буде понад 10 сторінок формату А4, які потрібно було б надати майже двом тисячам людей. Ми не планували таке робити. Тим паче, що масового вивільнення більше в компанії не планується», – зазначив пан Лієв.  

Щодо п'ятої вимоги у НСТУ зазначили, що надсилали відповіді на звернення ГО. «У нас  було три звернення, на два з яких відповіді були надані. Вони зареєстровані у компанії. Останнє звернення від видання надійшло тиждень тому, вчора (16 квітня – Ред.) відповідь тільки підписали. Термін ще не витік», – сказав Олександр Лієв.

Сергій Зінченко сказав, що наразі не знає, скільки днів триватиме його акція.

«У зв’язку з тим, що я є редактором газети "Промінь Просвіти", яка виходить два рази в місяць, і відповідаю за її випуск, мені доведеться призупинити акцію. Остання газета вийшла 11 квітня. Наступний випуск має вийти 24 квітня, а його треба сформувати. Кілька днів доведеться виходити на акцію, не більше. А тоді знову повернуся і продовжу голодування», – сказав Сергій Зінченко.

Олександр Лієв зазначив, що Сергій Зінченко відмовився припиняти акцію, якщо правління НСТУ не скасує наказ про скорочення Олени Маковій і не відновить її на роботі. «Більше за все його цікавило саме це», – додав виконавчий директор і сказав, що «це не буде дієвим ходом, єдиний спосіб скасування наказів – це суд».

Окрім вимог, активіст також написав рекомендації правлінню НСТУ для того, щоб Суспільне мовлення не стало «телерадіоотарою».

Для збільшення зображення клікніть на нього

Нагадаємо, у грудні 2017 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія повідомив, що станом на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії становитиме 4087. Ще у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. Пізніше керівництво НСТУ збільшило кількість посад у новому штаті компанії, «додано 400 штатних посад, з яких 200 – у регіональних філіях». За словами виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександра Лієва з квітня цього року штатних посад стало 4510.

У Дніпровській філії НСТУ було 234 штатні посади, з 2 квітня стало 78 штатних посад. У Криворізькій дирекції НСТУ «Криворіжжя» було 59, 5 штатних посад, з квітня – 31 посада.

Зазначимо, що у першому кварталі 2018 року імовірно відбудеться адміністративне злиття філії Національної телекомпанії України «Криворізька регіональна дирекція "Криворіжжя"» (входить телеканал і радіостанція «Криворіжжя) та філії ПАТ «НСТУ» «Дніпровська регіональна дирекція» (входить телеканал «51» та радіо «Говорить Дніпро»). Після цього новини і програма Криворізької філії виходитиме на каналі Дніпровської філії, і це буде єдине мовлення на всю область, а не лише на Криворіжжя.

На першому конкурсі на посаду менеджерів і продюсерів філій НСТУ, який тривав зі листопада до 6 грудня 2017 року, не було обрано керівників Дніпровської та Криворізької філій. Згодом правління НСТУ назначило тимчасово виконуючих обов’язки менеджерів у Дніпровській філій Валентина Чанглі (директора виконавчого Дніпровської філії) та Криворізькій філії – Івана Галамасюка (екс-керівника філії). Правління НСТУ має план після адміністративного злиття Криворізької і Дніпровської філій оголосити конкурс на посаду менеджера Дніпровської філії. 

Додамо, у лютому правління Національної суспільної телерадіокомпанії України провело повторний конкурс на позиції менеджерів і продюсерів філій Суспільного. У Дніпровській філії НСТУ обрано продюсером Оксану Цибулю.

Фото: Facebook-сторінка Сергія Зінченка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду