Філії НСТУ обрали членів редакційних рад, які контролюватимуть дотримання творчими працівниками редакційного статуту Суспільного мовника

Філії НСТУ обрали членів редакційних рад, які контролюватимуть дотримання творчими працівниками редакційного статуту Суспільного мовника

12:31,
31 Серпня 2017
4275

Філії НСТУ обрали членів редакційних рад, які контролюватимуть дотримання творчими працівниками редакційного статуту Суспільного мовника

12:31,
31 Серпня 2017
4275
Філії НСТУ обрали членів редакційних рад, які контролюватимуть дотримання творчими працівниками редакційного статуту Суспільного мовника
Філії НСТУ обрали членів редакційних рад, які контролюватимуть дотримання творчими працівниками редакційного статуту Суспільного мовника
Філії Національної суспільної телерадіокомпанії України обрали на загальних зборах по три члени редакційної ради. 1 вересня члени правління НСТУ затвердять ще по 3 члени редакційних рад для кожної філії, як цього вимагає статут ПАТ "НСТУ". Редакційні ради мають складатися з творчих працівників НСТУ.

Після того, як будуть сформовані редакційні ради регіональних підрозділів НСТУ, розпочнеться процес створення редакційної ради ПАТ "НСТУ", яка має розробити редакційний статут суспільного мовника. Редакційна рада вестиме контроль за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність телерадіокомпанії, а також може вносити на розгляд наглядової ради НСТУ питання про відсторонення посадових осіб від управління телерадіокомпанією. Редакційний статут застверджує Наглядова рада.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький, який відповідає за роботу з філіями, повідомив, що правління суспільного мовлення свою квоту у редакційній раді відокремленого структурного підрозділу НСТУ – 3 члена до редакційної ради – затвердить 1 вересня.

До відокремленого структурного підрозділу НСТУ входять філії суспільного мовлення у 24 обласних центрах, плюс дві регіональні Новгород-Сіверська та Криворізька, а також телеканал «UA: Культура» та «Українське радіо». Кримська та Севастопольска філії наразі не працюють. Кримська філії запустила всеукраїнський канал «UA: Крим», який входить до центральної дирекції. 

У Центральну дирекцію входять «UA: Крим» і «UA: Перший». Редакційна рада НСТУ  складатиметься з 15 осіб. Телеканали обиратимуть своїх 5 представників у рамках загального з’їзду творчих працівників.

«Вони тільки сформували ініціативну групу для організації проведення загальних зборів всіх творчих працівників ПАТ НСТУ, на яких оберуть членів до редакційної ради. На початку жовтня відбудеться конференція, на якій оберуть 5 членів редакційної ради. Після цього відбудуться загальні збори, на яких оберуть ще 5 членів. Також наглядова рада НСТУ має обрати п'ятьох», – пояснив Микола Чернотицький.

За його словами, всі члени редакційних рад, як Центральної дирекції, так і філій, працюватимуть на громадських засадах. Згідно з законом про суспільне мовлення та статутом НСТУ, вони мають бути співробітниками НСТУ, але не можуть бути представниками адміністрації філії, зокрема у редакційну раду не може входити директор виконавчий філії та його заступники.

«Редакційні ради з 6 осіб будуть у кожній філії по всіх обласних центрах. Вони збиратимуться на збори і вирішуватимуть творчі конфлікти та питання дотримання журналістських стандартів в телерадіокомпанії. Для початку редакційна рада повинна розробити статут, який має затвердити Наглядова рада НСТУ. Статут – це етичні правила роботи журналістів. Саме члени редакційної ради мають розглядати питання відсторонення від ефіру журналіста. Керівник може відсторонити від роботи журналіста. Та редакційна рада має зробити висновок, правомірно це, чи ні», – пояснив член правління НСТУ.

Пан Чернотицький зазначив, що до 1 листопада редакційні ради відокремлених структурних підрозділів НСТУ та редакційна рада НСТУ мають бути сформовані.

Зазначимо, у статті 19 «Редакційний статут та редакційна рада НСТУ» Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» йдеться:

«1. Редакційний статут НСТУ повинен відповідати вимогам Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а в частині положень щодо редакційної ради положенням цього Закону.

{Частина перша статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 271-VIII від 19.03.2015}

2. Редакційна рада НСТУ формується з числа працівників НСТУ у складі п’ятнадцяти осіб: п’яти осіб, які призначаються Наглядовою радою НСТУ, п’яти осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу НСТУ, і п’яти осіб, які призначаються на конференції редакційних рад регіональних підрозділів НСТУ.

Редакційна рада регіонального підрозділу НСТУ формується у складі шести осіб: трьох осіб, які призначаються правлінням НСТУ, і трьох осіб, які призначаються загальними зборами творчого колективу відповідного регіонального підрозділу НСТУ.

{Частина друга статті 19 в редакції Закону № 271-VIII від 19.03.2015}

3. Редакційний статут НСТУ затверджується Наглядовою радою НСТУ за поданням редакційної ради НСТУ».

У статуті публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зазначено, що до органів правління відносяться редакційні ради. «У Телерадіокомпанії також створюється спеціальний наглядовий орган в складі органів управління — редакційна рада.

Згідно зі статутом НСТУ:

«91. Редакційна рада формується з числа працівників Телерадіокомпанії у складі 15 осіб, з них п’ять осіб, які призначаються наглядовою радою, п’ять осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу Телерадіокомпанії, і п’ять осіб, які призначаються на конференції редакційних рад відокремлених структурних підрозділів Телерадіокомпанії.

92. Редакційна рада відокремленого структурного підрозділу Телерадіокомпанії формується у складі шести осіб, з них три особи, які призначаються правлінням Телерадіокомпанії, і три особи, які призначаються загальними зборами творчого колективу відповідного відокремленого структурного підрозділу Телерадіокомпанії.

93. На редакційну раду покладається:

1) розроблення та подання на затвердження наглядовій раді редакційного статуту Телерадіокомпанії;

2) контроль за дотриманням телерадіожурналістами редакційного статуту;

3) контроль за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії;

4) внесення на розгляд наглядової ради питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії, про призначення службового розслідування і звільнення цих осіб відповідно до закону та цього Статуту в разі підтвердження наявності зазначених порушень». 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду