У філіях Суспільного запустили цикл документальних історій «Сильні»

У філіях Суспільного запустили цикл документальних історій «Сильні»

14:33,
2 Листопада 2019
2464

У філіях Суспільного запустили цикл документальних історій «Сильні»

14:33,
2 Листопада 2019
2464
У філіях Суспільного запустили цикл документальних історій «Сильні»
У філіях Суспільного запустили цикл документальних історій «Сильні»
Щосуботи о 18:15 в ефірі всіх регіональних каналів Суспільного мовлення виходить програма «Сильні» про людей, які, опинившись у складних обставинах, не впадають у відчай та досягають успіху в обраній сфері діяльності.

Програму «Сильні» виробляє ФОП Тесленко Олександра Олександрівна на замовлення Дніпровської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Згідно з договором, Олександра Тесленко має виробити 12 випусків програм, загальний бюджет проєкту118 200 грн, з яких створення одного випуску становить 9 850 грн. Хронометраж програми – 13 хвилин.

Із 12 жовтня програма виходить в ефірі всіх регіональних каналів Суспільного о 18:15.

Перший випуск присвячений учасниці паралімпійських ігор, чемпіонці України з кульової стрільби , членкині ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» Тетяні Подзюбан та її чоловікові Сергієві, які пересуваються на інвалідному візку.

Знімальна група провела із героями один день: чоловік і жінка розповіли про те, як познайомилися в санаторії, про подорожі закордон, участь у спортивних змаганнях та проблеми, з якими зіштовхуються у місті, коли пересуваються на інвалідних візках.

Тетяна Подзюбан закликала людей з інвалідністю не сидіти вдома, частіше виходити в місто, жити активним життям. За її словами, лише тоді можна досягти результату, що на осіб з інвалідністю «не будуть дивитися як на динозаврів». Доказом того, що інвалідний візок не перешкода для активного способу життя стала рибалка, на яку подружжя поїхало наприкінці програми.

У другому випуску журналісти показали один день із життя завідувача відділення травматології та ортопедії Дніпровської обласної лікарні імені Мечникова Івана Жердєва. Журналісти зняли, як він робить операцію, проводить огляд, спілкується з пацієнтами. іван Жердєв також розповів про те, як надавав допомогу учасникам бойових дій на Донбасі.

Героїнею третього епізоду сталазаслужена артистка України, солістка Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олена Печенюк, яка розповіла, що треба робити та який спосіб життя вести, аби стати хорошою балериною, а також про проблеми зі здоров’ям, які відходять на задній план, коли ти маєш виходити на сцену.

Авторкою проєкту «Сильні» є Оксана Коновець. Вонарозповіла, що ідея створення виникла після зйомок програми про чемпіонат України з волейболу сидячи: 

«Тоді я познайомилася з дуже сильними людьми  це і паралімпійці, і ветерани АТО, переселенці, і просто люди на візочках. Вони завзято боролися за перемогу, сміялися та раділи. Тоді ж я подумала, що кожен з них гідний окремої розповіді, настільки вони вразили мене своїм оптимізмом. Тому коли з’явилася можливість подати свій проєкт на пітчинг, я нею скористалася, і цикл документальних фільмів «Сильні» був відібраний у першій хвилі»,  – цитує її слова пресслужба НСТУ.  

За словами Оксани Коновець, героїв програми об’єднує одне – у складних умовах вони не опустили руки, а почали багато працювати над собою і домоглися успіхів. «Такі люди надихають та є прикладом.

Нагадаємо, восени в ефірі регіональних філій Суспільного мовлення вийде 11 нових проєктів, які були відібрані на перших двох хвилях конкурсу. До ефірів на Суспільному в регіонах готуються: пізнавальна «Нова енциклопедія Поділля» на «UA: Вінниця»; відеопортрети «Люди UА» на «UА: Тернопіль»; реаліті-шоу «Населена земля» на «UА: Рівне»; пригодницька експедиція «Артефакти» на «UА: Чернігів»; просвітницький тележурнал «Козацька звитяга» на «UА: Запоріжжя»; тревел-шоу «Мандруємо вдома» на «UА: Полтава». У вересні-жовтні стартували просвітницький цикл «Загадки чернівецьких атлантів» на «UА: Буковина» і тревел-шоу «Бук: Маршрут» на «UА: Буковина»; цикл документальних історій «Сильні» на «UА: Дніпро»; програми журналістських розслідувань «Під прицілом» на «UА: Суми» та «Сліди корупції» на «UА: Одеса».

Програми «Під прицілом» та «Сліди корупції» стали першими проєктами журналістських розслідувань на замовлення Суспільного.

Більшість із нових проєктів виходять в ефірі усіх філій НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду