Філії Суспільного покажуть новий екологічний проєкт «Небезпечна зона»

Філії Суспільного покажуть новий екологічний проєкт «Небезпечна зона»

13:49,
15 Лютого 2021
2162

Філії Суспільного покажуть новий екологічний проєкт «Небезпечна зона»

13:49,
15 Лютого 2021
2162
Філії Суспільного покажуть новий екологічний проєкт «Небезпечна зона»
Філії Суспільного покажуть новий екологічний проєкт «Небезпечна зона»
Проєкт виробили на аутсорсі завдяки грантовому фінансуванню.

15 лютого о 18:45 в ефірі телеканалу «UA: Дніпро», а 21 лютого — в ефірі всіх інших регіональних мовників вийдуть перші дві серії проєкту «Небезпечна зона», в яких йтиметься про причинно-наслідковий зв'язок між діями кожної людини та екологічними негараздами регіонів. Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.

«Небезпечна зона» — один із проєктів, який 2019 року переміг у відкритому відборі ідей «Створюй із Суспільним». Проєкт запропонували для грантового фінансування спільно з міжнародними партнерами Суспільного й реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Авторка проєкту – Оксана Цибуля, яка раніше була продюсеркою Дніпровської філії Суспільного.

За її словами, тема екології для неї дуже близька, адже вона живе в одному з найбільш несприятливих з погляду екології міст України – Дніпрі.

«Тема екології близька мені, як людині, яка вже 15 років живе у Дніпрі. У 2019 році обсерваторія Срезневського опублікувала інформацію, за якою Дніпро виявилося найбільш забрудненим містом України. Мене це дуже вразило. Звичайно, я розумію, що вимірювалися окремі параметри, можливо, є похибка, але — сам факт. Я вдихаю повітря, яке впливає на якість мого життя. Звичайно, я захотіла розібратися у цій темі. Хоча б спробувати розібратися», — пояснила Оксана Цибуля. 

Пізнавальна програма «Небезпечна зона» складається з 24 окремих епізодів, зйомки відбувалися на локаціях Дніпропетровської та Запорізької областей. Ці регіони страждають від промислового забруднення повітря, ґрунту та водойм. 

«Зйомки відбувалися у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Є багато різних статистичних даних по забрудненню цих територій. Але головна мета — не в тому, щоб озвучити чергові статистичні дані про те, як все погано. Головна мета — показати причинно-наслідковий зв'язок і донести, що кожна людина може вплинути на екологічну ситуацію та змінити її. Наприклад, відмова від одного поліетиленового пакета — це вже допомога нашій планеті. У проєкті ми розповідаємо історії звичайних людей, які, змінивши свої звички, почали змінювати світ навколо», — розповіла Оксана Цибуля.

Нагадаємо, Суспільне вже втретє провело відбір ідей у рамках програми «Створюй із Суспільним» . У 2018 році у компанії проходив внутрішній пітчинг. Восени 2019 року конкурс ідей провели для незалежних студій. Тоді Суспільне відібрало на конкурсі 34  із 70 проєктів, запропонованих до захисту. Більшу частину з них на аутсорсі втілювали восени 2020 року.

Наприкінці 2020 року на Суспільному відібрали 68 телепроєктів, які вироблятимуть для філій на аутсорсі. 29 проєктів готові до реалізації у 2021 році за кошти НСТУ, 39 проєктів потрапили у довгий список.

«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшнів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовлення.

Фото: кадр програми

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду