Філії Суспільного покажуть документальні історії про національні спільноти

19 вересня на всіх регіональних телеканалах Суспільного покажуть прем'єрний випуск проєкту про національні спільноти «Відтінки України». Програма виходитиме щосуботи о 19:15, повідомляє корпоратвиний сайт Суспільного.

Герої говорять українською і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх родин та поважають тутешні звичаї.

Журналісти Суспільного зібрали 24 короткометражні документальні історії про талановитих представників 17 національних спільнот, що живуть в Україні: словацької, румунської, німецької, вірменської, ромської, угорської, болгарської, гагаузької, молдавської, єврейської, білоруської, польської, чеської, грецької, азербайджанської, караїмської та кримськотатарської.

Над створенням програми працюють Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного та регіональні команди з Одеси, Закарпаття й Чернівців, що виготовляють програми мовами нацспільнот.

Кожен із героїв «Відтінків України», розповідаючи власну історію, щось майструє чи створює. Ця річ стане експонатом першого в Україні інтерактивного музею культур національних спільнот, який невдовзі запрацює в телецентрі «Олівець». 

За словами керівниці Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасії Гудими, кожен із героїв «Відтінків України» під час зйомок створює щось власноруч, як-от виріб із гарбуза, малює картину кавою чи вишиває унікальним німецьким стібком.

Зйомки документальних історій проєкту «Відтінки України» відбулися в дев’яти регіонах. Крім самобутності етноспільнот, команді Суспільного вдалося показати природу кожного краю: від малих сіл до великих міст, гори й ліси, степи та морські узбережжя.

У першому випуску програми «Відтінки України» цієї суботи йтиметься про болгарську родину Златових із села Кулевча, що на Одещині, та про пані Йожину з Ужгорода, котра має словацьке й чеське коріння.

У другому випуску розкажуть про представників німецької нацспільноти на Закарпатті й поляків на Буковині. Далі в програмах журналісти Суспільного познайомлять із відомим дизайнером весільних суконь із румунським корінням із Чернівців та представницею білоруської спільноти з Миколаєва.

Для роботи над проєктом «Відтінки України» знімальні групи «UA: Одеси», «UA: Закарпаття» та «UA: Буковини»  опановували формат сторітелінгу на тренінгу з режисерської і редакторської сценарної майстерності. Менторами для команд на навчанні стали Юрій Шилов та Азад Сафаров. 

В інтерв’ю з керівницею Координаційного центру мовлення національних меншин НСТУ Анастасією Гудимою читайте про проєкти мовами національних спільнот з українськими субтитрами, які виходять у в Закарпатській, Одеській і Чернівецькій філіях Суспільного.

Фото: сайт corp.suspilne.media

comments powered by Disqus