У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»

У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»

18:21,
21 Лютого 2020
4310

У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»

18:21,
21 Лютого 2020
4310
У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»
У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»
21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, в ефірі філій Суспільного мовлення вийшов спецпроєкт «Зрозумій свого сусіда», який підготував Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного з регіональними філіями – «UA: Буковина», «UA: Закарпаття» і «UA: Одеса».

Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.

Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима розповіла, що це першийдосвід роботи національних редакцій із реаліті й розважальними форматами.  

Режисерка проєкту — креативна продюсерка департаменту регіонального мовлення Катерина Жуліна.

Героями відео стали журналісти «UA: Закарпаття»,  «UA: Буковина» і «UA: Одеса», які спробували вивчити мову своїх сусідів — національних меншин, із якими вони живуть та працюють поруч.

Учасники зйомок на день поринули в мовне середовище німецької, угорської, словацької, румунської і болгарської національних спільнот. Вони спостерігали за повсякденним життям громад, спілкувалися, вчили мову й знайомилися з культурою.

Команда «UA: Буковина» побувала в румунській спільноті. Редакторка регіонального контенту з тематики національних меншин та ведуча ранкового телепроєкту Чернівецької філії Суспільного Діана Пожар вивчала мову на уроці хореографії.

Команда «UA: Закарпаття» підготувала три історії — угорською, німецькою та словацькою мовами. Ведучий музичної радіостанції Закарпатської філії «Тиса FM» Антон Штурмаревич провів день із представниками німецької національної спільноти в товаристві німецької культури «Паланок» у Мукачеві й центрі вивчення іноземних мов.

Ведуча «Тиси FM» Марина Гончаренко обрала два гастрономічні заклади, де працюють представники угорської громади. Журналістка розповіла, що багато імпровізувала під час зйомок. Як результат — вдалося вивчити повсякденні фрази угорською.

Працівник «UA: Закарпаття» Влад Довганич пробує вивчити словацьку мову. Йому допомагає Ян Поханіч, вчитель 4-го класу СЗОШ №-4 м. Ужгорода.

Кореспондентка новин «UA: Одеси» Ксенія Процепова спілкувалася з болгарами.

Їх в Одесі мешкає майже сорок тисяч. Журналістка побувала на двох уроках болгарської мови та літератури в Болгарському центрі. Їй вдалося вивчити дату свого народження болгарською та дізнатися більше про болгарського громадсько-політичного діяча, педагога й письменника Василя Априлова, який був одним із засновників торгової справи в Одесі. Крім того, Ксенія навчилася робити мартениці — болгарські символи весни — і спробувала традиційну національну страву — баницю.

Нагадаємо, згідно з Концепцією мовлення з тематики національних меншин  у Києві створено координаційний центр мовлення нацменшин, його очолила Анастасія Гудима. 

«Координаційний центр стане місцем, до якого з усіх куточків України буде надходити інформація про найбільш важливі для кожної спільноти події. За поданням координаційного центру загальнонаціональний мовник ("UΛ: Культура") буде створювати програми вищої якості, позаяк володіє кращим обладнанням і має в своєму арсеналі фахові кадри, які проблематично знайти в регіонах (наприклад, режисерів або операторів-постановників для зйомок документальних фільмів). До співпраці з координаційним центром планують залучити регіональних працівників Суспільного мовлення та представників національних меншин», – описано у концепції.

Як відомо, у 2020 році на Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини.   У НСТУ заклали 1 млн грн на проєкти про національні меншини.

Фото: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду