Ірина Цілик писатиме текст радіодиктанту, а читатиме в ефірі Ада Роговцева

Ірина Цілик писатиме текст радіодиктанту, а читатиме в ефірі Ада Роговцева

14:55,
5 Жовтня 2022
7815

Ірина Цілик писатиме текст радіодиктанту, а читатиме в ефірі Ада Роговцева

14:55,
5 Жовтня 2022
7815
Ірина Цілик писатиме текст радіодиктанту, а читатиме в ефірі Ада Роговцева
Ірина Цілик писатиме текст радіодиктанту, а читатиме в ефірі Ада Роговцева
Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура».

9 листопада об 11:00 відбудеться радіодиктант національної єдності 2022. Авторка тексту цьогорічного радіодиктанту — українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме його акторка Ада Роговцева.

Про це в ефірі «Українського радіо» повідомив член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін

У День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу.

«Пропозицію написати текст для цьогорічного радіодиктанту національної єдності вважаю за честь. Дякую, це дуже відповідальне завдання. І надзвичайно приємно знати, що цей текст читатиме Ада Роговцева», – поділилася у фейсбуку Ірина Цілик.  

До методичної роботи над Радіодиктантом традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура». Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення. 

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. 

Координаторкою проєкту «Радіодиктант національної єдності» стала виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько

«У Суспільного Мовлення є команди в усіх регіонах: радіо, телебачення і діджитал, які також приєднуються до нашого осіннього флешмобу. З декількома регіонами ми робитимемо телемости, щоб передати атмосферу єднання і з різних областей, і з різних локацій», — розповіла Юлія Шелудько.

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови. 

Нагадаємо, у 2021 році текст радіодиктанту «Слідом за пам’яттю» написав і прочитав в ефірі Суспільного письменник Юрій Андрухович.  Всього на перевірку до «Українського радіо» надійшло 14 573 листи з текстом диктанту. З них 1 824 — у паперовому вигляді та 12 749 — на електронну пошту. Сільська вчителька з Волині Галина Шура стала єдиною переможницею Радіодиктанту національної єдності 2021.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду