Радіодиктант національної єдності-2021: де дивитися і слухати, куди надсилати та як перевіряти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Радіодиктант національної єдності-2021: де дивитися і слухати, куди надсилати та як перевіряти
Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, відбудеться 21-ий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який організовує Національна суспільна телерадіокомпанія України, зокрема «Українське радіо».
О 10:00 в ефірі Суспільного на всіх платформах розпочнеться спецефір, присвячений радіодиктанту. У Суспільній студії його вестимуть Ігор Шавро та Олена Зелінченко. В ефірі заплановані прямі включення з різних регіонів України та з різних країн, а також із читальної зали Національної бібліотеки імені Вернадського, де працюватиме ведучий Роман Коляда, та з Радіохабу Академії суспільного мовлення, де ведучою буде Галина Бабій. У цих локаціях відомі українці писатимуть радіодиктант із дотриманням карантинних вимог. Такі ж локації облаштували у різних містах України.
Текст диктанту написав і о 10:30 читатиме із Суспільної студії письменник Юрій Андрухович. «Автор тексту запрошує нас милуватися природою, осінню і красою всього, що нас оточує. І разом тим зберігати соціальну дистанцію», — розповів член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, керівник проєкту «Радіодиктант національної єдності» Дмитро Хоркін.
До написання радіодиктанту приєднуються люди зі всієї України, зокрема з окупованих територій, а також з різних країн світу.
«Детектор медіа» зібрав усі посилання, де можна дивитися і слухати радіодиктант, а також куди надсилати та як перевіряти.
Телебачення:
«UA: Перший»,
регіональні суспільні мовники, які є в кожному обласному центрі.
Радіо:
радіо «Культура»
Інтернет:
У фейсбуці на сторінках «UA: Першого», «Українського радіо», Суспільного мовлення.
На сайті «Українського радіо».
На сайтах «UA: Першого» та регіональних каналів. На жаль, сайти недоступні для перегляду закордоном.
У мобільних додатках, які можна завантажити на смартфон, suspilne.radio та suspilne.tv. Вони доступні для перегляду і прослуховування закордоном.
На ютуб-каналі «UA: Перший».
Як писати?
Тільки від руки. Роботи прийматимуть і шрифтом Брайля. Поруч із текстом диктанту птрібно вказати ім'я, прізвище та адресу.
Коли і куди надсилати?
Паперового листа потрібно надсилати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше 10 листопада.
Можна сфотографувати чи відсканувати текст, написаний від руки, і надіслати на скриньку rd@ukr.radio до 10:00 10 листопада.
Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. За цей час диктант можна ще раз переслухати чи передивитися. Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.
Після оприлюднення тексту диктанту електронні листи не прийматимуть.