Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності

Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності

15:13,
6 Жовтня 2020
2648

Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності

15:13,
6 Жовтня 2020
2648
Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності
Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності
Написання Радіодиктанту національної єдності відбудеться в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

9 листопада, у День української писемності й мови, усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX радіодиктант національної єдності.

Щороку сотні тисяч людей в Україні і по всьому світі приєднуються до акції популяризації вивчення української мови. Основою локацією, де всі бажаючі зможуть писати радіодиктант, буде Національна бібліотека імені Володимира Вернадського. Суспільний мовник запрошує лідерів політичних сил, керівників держави, науковців і митців приєднатися до написання радіодиктанту.

Наразі їм розіслали офіційні листи  запрошенням. Цю інформацію сайту «Детектор медіа» підтвердив член правління, відповідальний за радіо, Дмитро Хоркін.

За його словами, радіодиктант — об'єднавча позаполітична акція, що популяризує вивчення української мови.

«Ми пишаємося тим, що сотні тисяч людей в Україні й усьому світі завдяки радіодиктанту відкладають убік політичні розбіжності, побутові чвари та об'єднуються навколо ознаки нашої державності — української мови. Символічним є те, що цей загальнонаціональний флешмоб єднання проводить саме Суспільний мовник — незалежне медіа, яке гарантує свою рівновіддаленість від політичних, ідеологічних організацій, від бізнесу та олігархів, а тому є ідеальним майданчиком для гуртування українців навколо засадничих цінностей», — цитує його слова пресслужба Суспільного.

Дмитро Хоркін сказав «Детектору», що на сьогодні ще не визначилися з часом, його оголосять після того, як порадяться з освітянами щодо навчального процесу через коронавірус.

Нагадаємо, у 2020 році текст для радіодиктанту писатиме відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, читатиме в ефірі Суспільного популярна акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна. До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності долучиться  українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови Національної академії наук України Лариса Масенко.

У 2020 році педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко не писатиме текст радіодиктанту для «Українського радіо» і не читатиме його в ефірі Суспільного радіомовника. Дмитро Хоркін сказав, що він воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів. 

«Українське радіо» вперше провело радіодиктант у 2000-му році. За останні роки написання радіодиктанту перетворилося на повномасштабне свято. Тисячі людей з усього світу брали участь в акції і надсилали на адресу «Українського радіо» листи  з радіодиктантом, написаним від руки. Спершу можна було надслати тільки у конверті, згодом дозволили скановати або фотографовати і надсилати електронною поштою..

 У 2019 році правила написання радіодиктанту змінили, текст диктанту оприлюднили у день написання. 

Фото: Олексій Темченко 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду