На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих, щоб поліпшити якість ефіру

На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих, щоб поліпшити якість ефіру

14:02,
30 Червня 2017
5867

На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих, щоб поліпшити якість ефіру

14:02,
30 Червня 2017
5867
На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих, щоб поліпшити якість ефіру
На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих, щоб поліпшити якість ефіру
На трьох каналах «Українського радіо» («Українське радіо» – перший канал Суспільного радіо), «Промінь» – другий канал і «Культура» – третій канал) запустили службу внутрішнього моніторингу якості ефіру, яка відстежує порушення журналістських стандартів в матеріалах ведучих, фіксує видимі ситуації непідготовленості журналіста до ефіру, мовленнєві помилки і неякісну подачу матеріалу чи невміння працювати перед мікрофоном.

Про це написав у Facebook генеральний продюсер  «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

«Щодня по всіх каналах мені як генеральному продюсеру радіо служба подає аналітичні записки не лише з помилками, а й рекомендаціями для цього ведучого чи його керівника. Поки я був в США, ефір відстежували, аналізували. Зокрема, найпоширенішими проблемами є застарілість інформації та її неповний виклад», – зазначив Дмитро Хоркін.

За його словами, деякі ведучі не враховують актуальність інформації та цільову аудиторію. «Наприклад, на молодіжному радіоканалі ведуча сухо (протокольно) зачитувала про пенсійне забезпечення... Ще фіксується неякісна непрофесійна подача матеріалу: у деяких ведучих і сам тембр голосу такий, що звук бензопили миліший, так ще чується читання, а не розповідь. Часто герої репортажу природніше звучать за кореспондента, а гість у студії більш вільно почуває себе в ефірі, ніж ведучий. Грамотність — як ознака профпридатності— "шкутильгає": ГрІнченко замість ГрінчЕнка, провЕсти замість провестИ, день прапору замість прапора», – описав помилки «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Він вважає, що моніторинги потрібні не для того, аби «потім звільняти людей (хоча деякі люди точно випадкові на радіо), а для того, щоб поліпшувати якість ефіру». 

«Суспільне має бути взірцем і журналістських стандартів, і культури української мови. Координує службу моніторингу мій радник Анатолій Табаченко, він же і спілкується з «порушниками». Є дві категорії: одні дякують за зауваження і запитують про тренінги, а інші кажуть «я так вже 28 років працюю! У мене шість грамот і 5 дипломів!що це придумав цей хлопчик 30-річний генпродюсер?!», – написав Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, 1 червня Дмитро Хоркін став генеральним продюсером «Українського радіо». Анатолій Табаченко став радником нового генерального продюсера філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Центральна дирекція "Українське радіо"» Дмитра Хоркіна. До того упродовж 18-ти років Анатолій Табаченко працював директором виконавчим «Українського радіо».

Дмитро Хоркін розповів сайту «Суспільне мовлення» про прогалини на «Українському радіо» та як він буде вирішувати ці проблеми. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду