Дмитро Хоркін: «На роботі в мене не має бути друзів...»

Дмитро Хоркін: «На роботі в мене не має бути друзів...»

09:25,
8 Червня 2017
10704

Дмитро Хоркін: «На роботі в мене не має бути друзів...»

09:25,
8 Червня 2017
10704
Дмитро Хоркін: «На роботі в мене не має бути друзів...»
Дмитро Хоркін: «На роботі в мене не має бути друзів...»
«…а лише ефективні колеги», — каже новопризначений головний продюсер Українського радіо. У розмові з ним — про те, що відбувається на УР вже зараз і яких змін чекати на радіо.

Ведучий, а віднедавна й головний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін тепер працюватиме у двох кабінетах — у філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Центральна дирекція "Українське радіо"» (вул. Хрещатик, 26) і на телеканалі «UA: Перший» (вул. Мельникова, 42). Як уже повідомляв «Детектор медіа», 1 червня 2017 року голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія представив колективу Українського радіо генерального продюсера Дмитра Хоркіна. Він відповідатиме за контент на чотирьох радіоканалах — Українське радіо (перший канал Суспільного радіо), «Промінь» (другий канал), «Культура» (третій канал), Всесвітня служба радіомовлення України.

Дмитре, як почуваєтеся в новому кабінеті?

У перший день, коли заїхав сюди, я не знав, що за телефонний апарат стоїть на столі. Виявилося, що це телефон спецзв’язку з керівниками держави, має лише чотири цифри в наборі.

На чотирьох каналах Українського радіо працює 1200 осіб. Це важливий режимний об’єкт, який у випадку надзвичайних ситуацій продовжуватиме мовити. Я не маю права при всій своїй реформаторській налаштованості зробити помилки, які можуть нашкодити безперебійному мовленню.

Я попросив Анатолія Табаченка бути моїм радником. Він погодився й тепер працює в скромному кабінеті на вул. Грінченка за невелику платню. Анатолій Табаченко вже мені допомагає, передає документи. Він буде моїм радником на важливий період перетворень. Не знаю точно, скільки це триватиме,ми прив’язані до постанов Кабміну.

До речі, у штатному розписі Національної суспільної телерадіокомпанії Українимоєї посади генерального продюсера не було. У трудовій книжці написали «головний продюсер (генеральний продюсер)». Ми подивилися формулювання, як свого часу був записаний Ілля Ноябрьов, який працював генеральним продюсером НТКУ. Ми всі колись будемо виходити на пенсію й маємо бути прирівняні до когось. Мені 31 рік, я не маю думати про це, та має бути закон.

У колективі «Українського радіо» працює багато людей, яким за сорок. Як вас, 31-річного, сприймають колеги? Чи є ейджизм?

Якби мені було двадцять, був би ейджизм. Мені допомагає голос, бо коли починаю щось вимагати, то він не здригнеться. Маю досвід, провів шість парадів до Дня Незалежності. Мені не всіх потрібно переконувати, а буває, що дослухаюся до аргументів і, навпаки, пристаю до інших думок. Здебільшого я дружній, ніколи не сварився. У цій ситуації переді мною стоїть виклик: на роботі в мене не має бути друзів, а лише ефективні колеги. Мають бути кастинги, а не призначення. Має бути внутрішня конкуренція. Ми вже починаємо шукати ведучих ток-шоу.

Які зміни відбудуться на Українському радіо?

Ми намагаємося подолати ті прогалини, які в нас були. Уявіть, на Першому каналі Українського радіо немає жодної передачі міжнародного огляду. Як людина з глибинки дізнається, що відбувається у світі? При тому, що в нас є кореспондентська мережа в усіх найбільших столицях світу.

Чому, на вашу думку, є ця прогалина?

Ніколи не працював на керівній посаді у структурі Українського радіо. Коли пропонував зміни, мені казали: «Замовкни!». Про тих, хто це казав, уже немає сенсу говорити. Я сам упроваджував зміни як проектний менеджер. Коли в Україні почалася війна, на «Українському радіо» не було жодної передачі про війну. Запропонував керівнику готовий спецпроект «Донбас.UA», який досі виходить. Я народився на Донеччині, виростав на Полтавщині. Відколи прийшов у журналістику, мрію, що радіоканал має бути миттєвим і актуальним. Хочу, щоби слухач увімкнув Українське радіо й дізнався, що саме зараз відбувається в Україні та у світі. Цього, на жаль, немає.

Що нового з’явиться на Першому каналі Українського радіо?

Перший канал — суспільно-політичний. Насамперед треба змінити тематику передач. На радіо немає топових подій. Наприклад, беремо 2 травня 2017 року — річниця трагічних подій в Одесі. На УР-1 виходить у записі головне інформаційно-аналітичне ток-шоу про глобальне потепління. Я не даю оцінок. Та 1 травня, незважаючи на те, що був вихідний, ми у прямому ефірі з «Донбас.UA» говорили проситуацію на КПП на Донбасі на травневі вихідні.

Ми приділятимемо велику увагу актуальним та оперативним новинам про всі важливі події. У нас буде два суперпрайми — з 8:00 по 10:30 та з 18:00 по 20:00. Із 18:00 по 20:00 ми запустимо суспільно-політичне ток-шоу, де обговорюватимемо найголовніші події. Якщо тепер триває суд над Насіровим, наш кореспондент має бути там на прямому включенні. Особисто я хочу залишити собі можливість бути співведучим великого ранкового інформаційно-політичного шоу з 08:00 по 10:30.

На УР-1 буде окрема лінійка соціальних передач. Ми запустимо спецпроект про людей із особливими потребами. Раніше таку програму під назвою «Сподіватися» вела журналістка Наталія Щербак. Наприклад, розповімо про незрячу від народження людину, яка шрифтом Брайля вивчила кодекси й закони Україна та стала успішним адвокатом.

Другий соціальний спецпроект про життя після війни буде присвячений атовцям і добровольцям. Після наших програм людям не захочеться викинутися з вікна, їм захочеться жити.

Ми запустимо лінійку програм, де будемо використовувати нашу штатну кореспондентську мережу та мережу «Укрінформу», з яким співпрацюємо. Треба відходити від того, що маємо робити програми силами тільки штатних працівників. Наприклад, цього року буде прикута увага до Бразилії, тож ми знайдемо там україномовних журналістів, які робитимуть для УР-1 включення, програми, спецпроекти. У такий спосіб ми хочемо здобути першість серед розмовних та інформаційних радіостанцій. Наскільки я знаю, першість мають усі, тільки не ми. Наразі немає точних досліджень. За одними рейтингами Українське радіо посідає 6-те місце, за іншими — ще нижче.

З нового сезону ми запустимо 30-хвилинну програму міжнародного огляду з аналітиками, у продюсерську групу якої входимите постійний міжнародний експерт міжнародної тематики 5-го каналу, дописувач із міжнародної тематики на lb.ua Олександр Демченко. Потрібно доносити інформацію про те, що відбувається поза межами України. Слухач має саме від нас дізнаватися вичерпну інформацію про світ.

Для вас важливі рейтинги?

Ми боротимемося за аудиторію. Радіослухач Українського радіо — це той слухач, який ухвалює рішення, бере на себе відповідальність за керування державою.

Чи потрібно змінювати сітку мовлення «Променя» та «Культури» (другого і третього каналів Українського радіо)?

Другий канал — молодіжний, на якому вже є багато цікавих лінійок, сучасна музика в ефірі. Ранкове шоу «ПідYO!мна сила» має хороші відгуки. Ми трішки оновимо «Промінь»: приберемо зайві розмови, додамо музику. Хороші розмовні програми перейдуть на третій канал — «Культуру». Ми плануємо багато змін впровадити саме на цьому мистецькому каналі. Основними китами «Культури» будуть радіотеатр, детективи, сучасна література, класика, музика різних жанрів, освіта, наука, духовність. Нам слід обговорити, що ми розуміємо під духовністю. Чи тільки релігійні питання? Мені хочеться, щоб радіо «Культура» стало сучасним. Не всі співробітники «Культури» готові до змін. Там є хороші журналісти, такі як музичний оглядач Інна Хацько. На який фестиваль не прийду, вона там уже спілкується з людьми. А є повільні журналісти. Запитайте, де вони були на останній прес-конференції, почуєте, що ніде не були. Тому тут мені потрібна допомога експертів, які будуть нас консультувати, виправляти, критикувати. Ми не боїмося критики, а просимо про неї, кажіть і пишіть, що, на вашу думку, не так.

Планую повернути на «Культуру» конкурс радіоп’єс, уже є менеджер, який погодився цим займатися. Для «Культури» й УР-1 озвучимо найкращі детективи українською мовою. Уявіть, ввечері ми їдемо в машині і слухаємо Агату Крісті. Знайдемо для цього акторів, бюджет.

Ще я буду домовлятися з «Купідоном» (кнайп-клуб у Києві, де часто збираються творчі люди. — Авт.). Хочу, щоб один письменник і поет звідти робив передачі для «Культури». Люди п’ють коктейлі, сперечаються про мистецтво, читають поезію, і це звучатиме на каналі «Культура». Я буду робити все, аби тільки переманити талановитих людей. Начальники виживають людей, а я буду, навпаки, всіх хороших переманювати.

Коли можна буде почути нові програми?

Упродовж літа буде час затишшя, змін майже не відбудеться. Усі зміни розпочнуться з 4 вересня, з першого робочого дня осені. Нова команда має розробити нову структуру та запустити новий контент. Помилка попередніх керівників полягала в тому, що вони займалися старою структурою. Хай цим наразі займається тимчасово виконуючий обов’язки виконавчого директора Роман Чайковський.

Хто входитиме до вашої команди?

Точно будуть ті, кого назвав Зураб Аласанія. Це продюсер мистецького мовлення для телебачення і радіо Галина Бабій. Буду намагатися переманити на УР-1 Юрія Табаченка, кризового менеджера, який у Краматорську з нуля створив радіо «Голос Донбасу» (Донецька філія Національної суспільної телерадіокомпанії. — Авт.). Таких людей я ще не бачив. Незважаючи на погрози від терористів, він евакуював редакцію з окупованого Донецька й у прифронтовому місті з новим штатом створив найоперативнішу студію новин. Юрій усе життя працював на комерційних телеканалах, не заскорузлий у пропаганді. Я сподіваюся, він зможе займатися «Голосом Донбасу», щоби радіо й надалі працювало ефективно, та працювати на УР-1.

Повертається Роман Коляда із потужним майже двогодинним шоу «Український вимір», де музиканти гратимуть концерти в денному слоті в прямому ефірі. Ми повернемо всіх тих, кого раніше незаслужено вижили з Першого каналу.

Чи співпрацюватиме Українське радіо із «Громадським радіо»?

Із нового сезону у вечірньому слоті о 21:10 «Громадське радіо» погодилося повернутися з прямоефірною «Громадською хвилею».

Чому так довго чекати? Може, запустите частину оновлень уже влітку?

Ми маємо готуватися до запуску. Мені треба вирішити багато організаційних питань, зокрема про оптимізацію. На Українському радіо є багато керівників. Лише на радіо «Культура» на 66 співробітників є 25 керівників. Продюсери лінійок, яких ми оберемо, будуть займатися складом журналістів: чи потрібна оптимізація, чи, навпаки, розширювати колектив.

Скоро буде наказ про переїзд «Голосу Києва» (Київська філія НСТУ) на Українське радіо. Вони будуть під вашим керуванням?

Так. Будемо радитися, що змінювати. Ті, хто хоче розвиватися на «Голосі «Києва», але не міг цього робити через застарілу техніку або через керівництво, звертайтеся до мене. Ми допоможемо, відправимо на курси, дамо поради, навчимо.

Маєте багато планів. Чи вплинуть вони на вашу активну діяльність як ведучого офіційних заходів?

Згортатиму цю свою діяльність. Якщо мене запрошуватимуть вести важливі урядові події, вестиму. Найближчим часом буду вести відкриття й закриття міжнародного музично-театрального фестивалю «О-Фест». Постійно допомагаю деяким україномовним радіостанціям за кордоном. 16 червня на запрошення почесного консула України в США Валерія Голобородька лечу в Сіетл читати лекції та виступати перед україномовним медійним товариством. Мав бути там десять днів та у зв’язку з новим призначенням скоротив програму до п'яти днів. Я вже другий рік із ними співпрацюю, відвідую їхній RadioHub, де понад сто радіостанцій. Мені подобається, як вони працюють, спілкуються. Маю зазначити, що в них панує надзвичайно дружня атмосфера. Це інша корпоративна культура. Вони приходять із собаками на роботу, жартують. Я хочу так само зробити на Українському радіо.

Фото з архіву Дмитра Хоркіна

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду