Кошти на сплату боргу перед «Євроньюз» візьмуть із бюджету НСТУ, а потім збільшать фінансування Суспільного – Бородянський

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму телеграм-каналі, коментуючи заяву НСТУ про арешт рахунків через борги, який призведе до повної зупинки діяльності НСТУ.

За словами Володимира Бородянського, Суспільний мовник не передбачив у бюджеті коштів на погашення цієї заборгованості. Тому Мінкульт разом з Мінфіном вирішили наблизити передбачене з державного бюджету на 2020 рік фінансування НСТУ, щоб Суспільний мовник міг розрахуватися з боргами негайно.

Згодом Мінкульт ініціюватиме зміни до державного бюджету, а саме: збільшення фінансування Суспільного мовника на суму сплаченого боргу за рахунок коштів фінансової гарантії, наданих українським мовником Європейській мовній спілці у 2016 році для проведення пісенного конкурсу «Євробачення». Частину цих коштів (близько 11 млн євро) наразі арештовано у Швейцарії на вимогу «Євроньюз». За словами Володимира Бородянського, ці заблоковані кошти (після сплати боргу НСТУ) мають повернутися до державного бюджету України, і за їх рахунок планується збільшення фінансування НСТУ.

Водночас голова правління НСТУ Зураб Аласанія проти того, щоб державний борг перед «Євроньюз» сплачували з бюджету Суспільного, який і так на 300 млн урізали. Свої застереження НСТУ висловила в офіційній заяві: «Ми усвідомлюємо, що навіть при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії "Євроньюз". Отож із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн. Отже, реалізація річного плану діяльності телерадіокомпанії буде неможливою. Суспільне знову перейде в режим виживання, як це й було в попередні роки через колосальне недофінансування, коли мовник міг здійснювати лише базові видатки, без жодних належних вкладень у виробництво нового контенту чи технічне переоснащення».

Нагадаємо, 28 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що накладено арешт на всі рахунки Суспільного через борг у сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів на користь «Євроньюз» та 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково. Через це роботу Суспільного заблоковано.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що критичну проблему з арештом рахунків НСТУ, яка призвела до блокування роботи компанії, треба вирішити Кабінету Міністрів, наглядовій раді НСТУ і Верховній Раді.

comments powered by Disqus