Kazka відмовила НСТУ у пропозиції поїхати на «Євробачення-2019»

Про це музиканти повідомили на своїй сторінці в Instagram. 

«На пропозицію НСТУ у нас є чітка відповідь: ми не поїдемо в 2019 році на Євробачення. У той же час ми не відмовляємося від своєї головної мети — нести українську культуру світові. Ми готові представити Україну на конкурсi в наступному році, якщо нас оберуть. А поки ми рухаємося далі і чекаємо всіх вас на наших концертах усiм свiтом», – йдеться в їхній заяві.

Гурт Kazka пояснив, що хоче i мав б за честь представляти Україну на «Євробаченні». «Ми вклали в це бажання багато сил, енергії, часу. Ми за цим йшли на Нацвiдбiр. Але нам не потрібна перемога будь-якою ціною. Наша місія — об'єднувати людей своєю музикою, а не сіяти розбрат», – висловили свою позицію.

Нагадаємо, 26 лютого дівчачий бенд Freedom Jazz, який з піснею Cupidon зайняв на національному відборі на «Євробачення-2019» друге місце, відмовився представляти Україну на конкурсі в Тель-Авіві (Ізраїль) у травні.

Членкиня правління Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Олександра Кольцова сказала, представника України на пісенний конкурс «Євробачення-2019» обиратимуть з-поміж усіх фіналістів національного відбору. Варто зазначити, що четверте місце у нацвідборі на «Євробачення-2019» посів гурт Brunettes Shoot Blondes із піснею Houstonта (6 балів), за ними Yuko з піснею «Галина гуляла» (5 балів) і Anna Maria з піснею My Roud (3 бали). 

Як писав «Детектор медіа»,  23 лютого 2019 року в українському національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Maruv із піснею Siren Song, яка набрала 11 балів (5 балів від журі, 6 балів від глядачів). Вона мала би представляти Україну на пісенному конкурсі в столиці Ізраїлю, Тель-Авіві, в травні 2019 року. 

Після того як почалися переговори з Суспільним мовником, Maruv обурилася умовами договору з НСТУ.

У ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) заявили, що передача прав на пісню учасників міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» є вимогою правил міжнародного пісенного конкурсу.

Правовласником пісні Siren Song, з якою співачка Maruv перемогла в національному відборі на «Євробачення – 2019», є російська компанія Warner Music Russia, що входить до транснаціональної музичної корпорації Warner Music Group – одного з трьох найбільших світових лейблів.

25 лютого стало відомо, що переможниця нацвідбору не поїде в Тель-Авів від України, оскільки обидві сторони не дійшли згоди і договір не підписано. За інформацією Суспільного мовника, «у виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі». 

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами.

comments powered by Disqus