НСТУ буде вести переговори щодо представництва України на «Євробаченні-2019» зі всіма фіналістами – Кольцова

НСТУ буде вести переговори щодо представництва України на «Євробаченні-2019» зі всіма фіналістами – Кольцова

16:07,
26 Лютого 2019
2817

НСТУ буде вести переговори щодо представництва України на «Євробаченні-2019» зі всіма фіналістами – Кольцова

16:07,
26 Лютого 2019
2817
НСТУ буде вести переговори щодо представництва України на «Євробаченні-2019» зі всіма фіналістами – Кольцова
НСТУ буде вести переговори щодо представництва України на «Євробаченні-2019» зі всіма фіналістами – Кольцова
Членкиня правління Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Олександра Кольцова сказала, представника України на пісенний конкурс «Євробачення-2019» обиратимуть з-поміж усіх фіналістів національного відбору.

Про це вона сказала у коментарі «Громадському телебаченню». Також цю інформацію підтвердили «Детектору медіа» у НСТУ.

«Спочатку ми проконсультуємося з Європейською мовною спілкою щодо політизації процесу відбору в Україні. Як це вплине взагалі на нашу участь цього року. Потім ми поспілкуємося з юристами, чи ми хочемо продовжувати брати в цьому участь як мовник. Потім ми поспілкуємося с менеджментом артистів. А потім ми приймемо рішення», — розповіла вона.

Олександра Кольцова зазначила, що фіналісту, який захоче представляти Україну на «Євробаченні-2019», запропонують той самий договір, від якого відмовилася Maruv.

За її словами, у договорі новим пунктом є заборона гастролей на гастролі у Росії на три місяці.

У новинах на «UA: Першому» розповіли, що більшість умов у договорі стандартні, їх висувають учасникам від кожної країни. Зокрема, всі виконавці мусять передати права на пісню Європейській мовній спілці. До основних пунктів контракту НСТУ цього року додала ще кілька: це відмова від гастролей в Росії на 3 місяці і 2-мільйонний штраф, якщо учасник порушить котрусь з умов договору.

«За недопуск в Україну виконавця з Росії, не нами (НСТУ – Ред.), а СБУ, ми були оштрафовані на 200 тис. євро. Таких умов теж не було, але Євробачення та Європейська мовна спілка впровадили такий штраф для нас. Так ризикувати тепер ми теж не хочемо. Якщо буде щось зайве, а там умови конкурсу доволі строгі, ми не хочемо ризикувати», – сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія новинам на «UA: Першому».

За словами Зураба Аласанії, Maruv ніхто не відмовляв, «вона не погодилася з умовами контракту, а ми не погодилися  тим, що вона хоче робити».

Нагадаємо, окрім переможниці Maruv (11 балів), яка не поїде на «Євробачення-2019», у фіналі брали участь Freedom Jazz (10 балів), Kazka (8 балів), Brunettes Shoot Blondes (6 балів), Yuko (5 балів) і Anna Maria (3 бали). 

На відміну від попередніх років СТБ не буде надавати фінансову підтримку переможцю нацвідбору на «Євробачення». Тож предсставник від України повинен сам забезпечити свою участь в конкурсі в Тель-Авіві. 

Телеканал СТБ, який згідно з договором із Національною суспільною телерадіокомпанією України чотири роки поспіль проводив національний відбір на «Євробачення», заявив про потребу змінити правила відбору учасників на «Євробачення». СТБ виступає за те, щоб заборонити зміну умов під час проведення нацвідбору на «Євробачення». 

Нагадаємо, 23 лютого 2019 року в українському національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Maruv із піснею Siren Song, яка набрала 11 балів (5 балів від журі, 6 балів від глядачів). Вона мала би представляти Україну на пісенному конкурсі в столиці Ізраїлю, Тель-Авіві, в травні 2019 року. 

Після того як почалися переговори з Суспільним мовником, Maruv обурилася умовами договору з НСТУ.

У ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) заявили, що передача прав на пісню учасників міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» є вимогою правил міжнародного пісенного конкурсу.

Правовласником пісні Siren Song, з якою співачка Maruv перемогла в національному відборі на «Євробачення – 2019», є російська компанія Warner Music Russia, що входить до транснаціональної музичної корпорації Warner Music Group – одного з трьох найбільших світових лейблів.

25 лютого стало відомо, що переможниця нацвідбору не поїде в Тель-Авів від України, оскільки обидві сторони не дійшли згоди і договір не підписано. За інформацією Суспільного мовника, «у виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі». 

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами. НСТУ 26 лютого продовжить перемовини з наступним учасником національного відбору на можливість представляти Україну на пісенному конкурсі в Тель-Авіві (Ізраїль).

Maruv написала у фейсбуку, що хоче дарувати свою творчість без цензури. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду