До Міжнародного дня толерантності на Суспільному покажуть прем’єру проєкту «Свої»

До Міжнародного дня толерантності на Суспільному покажуть прем’єру проєкту «Свої»

10:20,
16 Листопада 2021
1980

До Міжнародного дня толерантності на Суспільному покажуть прем’єру проєкту «Свої»

10:20,
16 Листопада 2021
1980
До Міжнародного дня толерантності на Суспільному покажуть прем’єру проєкту «Свої»
До Міжнародного дня толерантності на Суспільному покажуть прем’єру проєкту «Свої»
«Свої» – це відверті історії українців різного національного походження, релігійних та сексуальних поглядів, кольору шкіри.

16 листопада, у Міжнародний день толерантності, на регіональних телеканалах Суспільного, на телеканалах «UA: Перший» та «UA: Культура» відбудеться прем'єра соціального проєкту «Свої».

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Проєкт адаптували для ротації на радіо, «Свої» можна буде почути 16 листопада, на радіо «Культура» та на «Українському радіо».

«Свої» — це  5 соціальних відеосюжетів. Суспільне розповість про дискримінацію з боку суспільства та можливість боротьби за розуміння і прийняття в ньому. П’ять історій демонструють, що люди різні та можуть вирізнятися з натовпу, проте мають рівне право не відчувати приниження та нерозуміння зі сторони суспільства. Герої розповіли те, про що завжди мовчали.

Над розробкою ідеї та концепту проєкту «Свої» працював Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного.

Перша героїня проєкту — українка Світлана Трифонова, яка у 14 років через важку хворобу втратила можливість ходити. Здавалося б — назавжди. Але нині, у 55 років, вона вміє те, що і повністю здоровим не всім до снаги: знаменита спортсменка-лижниця має сім медалей з Паралімпіад.

Інший герой — Джас Богословський, українець арабського походження, представник ЛГБТ-спільноти. Уродженець Арабських Еміратів розповідає, що жодного разу не побачив упередженого ставлення до себе, як представник іншої нації, зате як гей — не раз стикався з дискримінацією.

Історія третього героя «Свої» розповідає саме про прояви расизму щодо українця з іншим кольором шкіри. Днедонне Нгелек переїхав в Україну з Конго і мав низку неприємних ситуацій через своє походження. Раніше доходило навіть до бійок, але нині 30-річний Днедонне констатує: українці стають толерантнішими у ставленні до інших.

Четвертий сюжет — про 23-річну дівчину, яка сповідує іслам і носить хіджаб. Українка узбецького походження Патімат Абдуллаєва розповість про те, як українці сприймають жінок у хіджабі на вулиці і в спеціальному костюмі на пляжі — про стереотипи, які не дають частині суспільства ставитися з розумінням до традицій інших.

Завершальна історія — розповідь 27-річного Петра Русаненка. Актор за професією, у реальному житті відчув, що означає не грати роль «іншого», а бути ромом за національністю і часто не бачити толерантного до себе ставлення. Як залишатися самим собою і не почуватися чужим в суспільстві — відповідь на це він знайшов у мистецтві.

Відео проєкту допоможуть задуматися над проблемами інших, а комусь — знайти успішний вихід із ситуацій у разі тиску через віросповідання, сексуальну орієнтацію, етнос чи колір шкіри.

Команда Visimka Production, яка реалізує цей проєкт, із Суспільним через відкриті торги або мистецькі конкурси співпрацює вже півтора року, і за цей час встигла виготовити телевізійний проєкт «Візуальний код» та документальну стрічку про ромську спільноту «Невидима правда».

Всі сюжети проєкту «Свої» можна переглянути на ютуб-каналі «Суспільне Країна».

Нагадаємо, Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного забезпечує інформаційні права нацспільнот та корінних народів України. Завданнями Центру є сприяти збереженню та використанню мов нацменшин, знайомити соціум з їхніми культурами, а також створювати, розвивати й поширювати контент про національні спільноти та корінні народи. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду