Перший зняв разом з ВВС веб-серіал 5baksiv.net про двох стартаперів

Перший зняв разом з ВВС веб-серіал 5baksiv.net про двох стартаперів

12:45,
17 Квітня 2015
2812

Перший зняв разом з ВВС веб-серіал 5baksiv.net про двох стартаперів

12:45,
17 Квітня 2015
2812
Перший зняв разом з ВВС веб-серіал 5baksiv.net про двох стартаперів
Перший зняв разом з ВВС веб-серіал 5baksiv.net про двох стартаперів
Веб-серіал 5baksiv.net, який Перший національний зняв спільно з BBC Media Action, з'явиться в ефірі каналу та в інтернеті в травні. Про це повідомляє прес-служба Національної телекомпанії України (НТКУ).

Серіал розповідає про пригоди двох стартаперів Зеника та Макса - один «мажор», а другий з незаможної родини, які заснували власне агентство 5baksiv.net і виконують будь-які послуги за ці гроші. Хронометраж серії - 8 хвилин.

Над серіалом 5baksiv.net працює молода знімальна група із досвідом створення телевізійних та інтеренет-проектів. Уся творча робота над першим веб-серіалом відбувалася із залученням соціальних мереж.

Як повідомили у прес-службі Першого, до команди телеканалу приєдналися двоє режисерів -Анастасія Прудь і Мирослав Латик, а також креативний продюсер проекту Ольга Река. Сценарій веб-серіалу писала вся знімальна група за участю письменника та професійного сценариста Володимира Аренєва.

Серіал орієнтовано на аудиторію віком 15-24 років, й актори, які знімаються в проекті, не старші.«У кастингу взяло участь понад 150 осіб, серед них вдалося обрати молодих, але професійних акторів», - зазначили в прес-службі.

«У телевізійній версії - це історія, розказана на 16 хвилин (2 серії по 8 хвилин). Для британців принциповим є момент наявності елементів соціальної драми як підходу до побудови й розповіді історії. Повинна бути чітка класична структура, дотримання класичних законів, і все мусить розповідатися у швидкому темпоритмі. Ми орієнтуємося на аудиторію віком 15-24, тож у кадрі події повинні відбуватися стрімко, смішно і зрозуміло, тим паче в інтернеті увага користувачів швидко переключається», - пояснила продюсер.

Зйомки серіалу відбувалися у Києві, творці проекту хотіли зробити акцент на типових, але не тільки київських місцях. «Для нас важливо, щоб молоді люди з різних міст України ідентифікували себе з побаченими місцями, а не тільки кияни мали таку можливість. Відповідно, ми шукали локації великого міста і щось схоже на сучасні міста-мільйонники України. А далі у нас були і стилістичні вимоги до картинки - графічність, десь симетричність, щоб це працювало на загальну ідею. На всіх локаціях було більше геометрії та яскравих фарб, ніж показових типово київських місць. Ми хотіли передати атмосферу великого міста», - зазначила пані Река.

Команда також продумала стилістичні моменти в серіалі. В кадрі будуть, наприклад, картина одеського художника Олександра Ройтбурда «Будда-Мамай», написана у 2015 році, та плакат з Тарасом Шевченком в образі супергероя авторства Андрія Єрмоленка.

«У нас Зеник одягнений у світшот нового українського бренду одягу, котрий можна купити через інтернет. Ми плануємо далі використовувати такі штуки й одягати персонажів у новинки модних українських дизайнерів - нам хочеться прив'язати та актуалізувати їх», - обіцяє пані Река.

Музику для серіалу пише молодий український композитор Олексій Кривошеєв, в проекті звучатиме багато української музики.

«Для команди творців серіалу не менш важливою є і якість картинки, глибина кольору та насиченість у відображенні деталей, що забезпечує зйомка в технології 5К (одній з найвищих роздільних здатностей відео, наявних нині у цифровому кінематографі й комп'ютерній графіці)», - наголосили на Першому.

Веб-серіал було знято за підтримки Міністерства закордонних справ і співдружності Великобританії в рамках проекту про зміцнення взаєморозуміння та громадської свідомості громадян України, зокрема молоді.

Нагадаємо, вперше про проект 5baksiv.net стало відомо 7 квітня під час презентації національного Суспільного мовлення.  Продюсер Першого національного Руслан Ткаченко розповів, що ВВС Media Action курує адміністративну частину роботи над серіалом та стежитьь за розпорядженням коштів. «В установках від Британського МЗС конкретного формату не прописано, лише зазначено, що це має буде соціальна двомовна драма. Але думаю, що у нас вона буде тримовна: українською, російською і кримськотатарською», - сказав він.

Посилаючись на комерційну таємницю, продюсер поки не розголошує бюджет серіалу, зазначивши, що за оцінками самих британців він в 10 разів дешевше, ніж виробництво аналогічної продукції в Британії.

За словами пана Ткаченка, для британців дуже важливою є частина, яка залишається за кадром, а саме community, яке розгортатиметься навколо сюжету серіалу в інтернеті.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду