Верховна Рада ухвалила закон про суспільне мовлення

Законопроект розглядався у повторному другому читанні. Голосів проти і тих, хто утримався, не було, але 64 депутати не проголосували. Розподіл по фракціях такий: Партія регіонів – 0, ВО «Батьківщина» – 82, УДАР – 29, ВО «Свобода» – 35, КПУ – 0, група «Суверенна європейська Україна» – 31, група «Економічний розвиток» – 34, позафракційні – 32. Детальніше про розподіл голосів можна прочитати на сайті Верховної Ради.

Перед голосуванням із підтримкою законопроекту та з рекомендацією щодо ухвалення його виступили голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, депутат від УДАРу Ірина Геращенко, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

«Суспільне мовлення – це те, яке буде враховувати інтереси в тому числі і національних меншин. Тому зараз дуже важливо подивитися, хто буде голосувати державницьки, а хто зрадницьки працює як п'ята колона», – зазначила Ірина Геращенко.

Проти висловився позафракційний (нещодавно вийшов із фракції ПР) Михайло Опанащенко:

«Проект потребує доопрацювання. Тому що не можна знищувати державне телебачення, яке зараз формує інформаційний простір України, і створювати те, що буде фінансуватися приватними коштами та грантами», – сказав депутат, не звернувши увагу на положення законопроекту про фінансування НСТУ з держбюджету (0,2%).

Щодо фінансування, то сьогодні з голосу було прийнято поправку про те, що воно відбуватиметься безпосередньо з загального фонду державного бюджету, тобто воно буде більшим, ніж про це йшлося раніше. Також була поправка щодо скорочення допустимого обсягу реклами на суспільному мовленні. Ці зміни було обговорено на нараді Комітету з питань свободи слова та інформації 15 квітня.

Нагадаємо, на якнайскорішому прийнятті закону про суспільне мовлення наполягали громадськість і журналісти, депутати. Ідею створення суспільного мовлення в Україні підтримала Європейська мовна спілка. Також про необхідність його ухвалення говорили медіаексперти під час круглого столу «Шляхи реформування ОДТРК в суспільних мовників», що відбувся 15 квітня.

Текст законопроекту й історію роботи над ним можна прочитати тут.

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus