«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві

Про це повідомили на прес-конференції щодо їх старту 30 жовтня в Національній телекомпанії України.

У кожному з міст двоє кандидатів на посаду міського голови дискутуватимуть про важливі проблеми своїх міст і відповідатимуть на запитання аудиторії.

Розклад дебатів:

2 листопада – Дніпропетровськ

4 листопада – Миколаїв

6 листопада – Львів

11 листопада – Київ

У прямому ефірі «Національні дебати» транслюватимуться  на телеканалі «UA:Перший», місцевих каналах відповідних областей, а також в ефірі Першого каналу «Українського радіо», починаючи з 19:30 в усі дні – 2-го, 4-го,6-го та 11 листопада.

Модератором дебатних турнірів буде журналіст та телеведучий Сергій Рахманін.

Концепцію «Національних дебатів» на конференції представили заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська та президент Фундації «Суспільність» (один з партнерів дебатів) Тарас Петрів.

Спікери розповіли, що «Національні дебати» між кандидатами на посади міських голів складатимуться з шести раундів.

У раунді «Перша спроба» кандидати ставитимуть питання одне одному. Другий раунд називатиметься «Комунальне господарство», і в ньому учасники відповідатимуть на два запитання від модераторів і ще на два – від аудиторії на знімальному майданчику та у соціальних мережах. За аналогічним принципом проходитиме й третій раунд – «Безпека та розвиток міста». «Освіта, культура та спорт» – тематика четвертого раунду, де так само буде два запитання від модераторів і два – від аудиторії (в залі та в соцмережах). П’ятий раунд називатиметься «Другий шанс», і в ньому учасники знову отримають змогу поставити запитання одне одному – по два від кожного. Шостий раунд буде коротким – це по 1 хвилині для кожного кандидати на завершальне слово.

Дар’я Юровська повідомила, що організатори дебатів отримали згоду майже всіх кандидатів. Відмов не було, проте й не всі прислали офіційне підтвердження. Організатори зазначили, що навіть якщо один з кандидатів не прийде на ефір, дебати відбудуться, проте їх буде скорочено в половину, й опонент зможе використати свій час.

Пан Петрів повідомив, що команда «Національних дебатів» працювала над тим, щоб вони відбулися в усіх частинах України – заході, сході, півночі і півдні.

«Ми думали, що це будуть такі особливі точки, як Харків, Одеса, Львів та Київ. Але наразі ми вже маємо результати виборів й знаємо, що в Харкові та Одесі мера обрали в один тур. Важливим моментом було, що команда не відмовилася від дебатів в інших містах, а оперативно зреагувала й переїхала з Харкова до Дніпропетровська, з Одеси до Миколаєва. В цьому, мені здається, особливість Суспільного мовлення, що ми виходимо не з комерційного інтересу, а прагнемо показати, що є в країні», - розповів пан Петрів.

Тарас Петрів також зазначив, що команда проекту, пройшовши шлях президентських та парламентських дебатів, була переконана, що запитань до формату і змісту від політичних сил уже не буде, але виявилося, що це не так.  «Нам здалося, що кандидати були більше готові до дебатів, ніж їх штаби і деякі політтехнологи», - зазначив президент фундації «Суспільність».

«У більшості країн дебати - це абсолютно звичайна річ. Наше завдання як суспільного мовника задати тон і стандарт таких незалежних стандартів, далі ми були б страшенно раді, якщо б до цього підключилися й наші партнери - регіональні мовники, а також всі інші медіа. Чим більше дебатів - тим краще», - вважає пані Юровська.

На запис ефірів «Національних дебатів» традиційно запрошуватимуть передовсім студентів та викладацький склад університетів, а також планується залучити журналістів та лідерів громадської думки.

Свої запитання глядачі та слухачі дебатів зможуть поставити в соціальних мережах та телефоном. Онлайн-трансляція (з перекладом англійською мовою) відбуватиметься на YouTube – каналі «UA:Першого».

Разом із «UA:Перший» над проектом працюватимуть партнери – фундація «Суспільність», міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» та студентська ініціатива Campus 3.0, яка на своєму майданчику готуватиме включення з учасниками та гостями дебатів як до, так і після ефіру.

«Національні дебати» до другого туру місцевих виборів 2015 року – це вже третій етап масштабного проекту, започаткованого Національною телекомпанією України у травні 2014 року. У травні 2014 року пройшли дебати кандидатів на пост Президента України, а в жовтні відбулися дебати між представниками політичних партій-кандидатів на виборах до Верховної Ради 2014 року.

comments powered by Disqus