Три канали Суспільного мовлення покажуть фільм «Аеропорт. Неповернення» та інтерв’ю з «кіборгами»

Спецпроект складається з двох частин: документального фільму власного виробництва «Аеропорт. Неповернення» та інтерв’ю з «кіборгами» – оборонцями Донецького аеропорту, повідомляє сайт каналу «UA: Перший».

Його транслюватимуть о 19:30 на «UA: Першому», о 21:30 – на «UA: Культурі» та о 21:45 – на «UA: Крим».

Фільм «Аеропорт. Неповернення» зняла журналістка Суспільного та режисерка-документалістка Сніжана Потапчук, яка з 2014 року фільмує події на сході України просто під час бойових дій. У 2016 році вона отримала орден «Народний Герой України» як військова журналістка.

Документальний фільм найбільшою мірою складається з реальної відеохроніки, знятої під час оборони Донецького аеропорту, та розповідей військових, які його захищали – від самого початку й протягом усіх 242-х днів жорсткого протистояння.

Друга частина спецпроекту – це розповіді бійців-«кіборгів», які передують фільму та завершують його. Команда Суспільного записала інтерв’ю із чотирма «кіборгами», які були безпосередніми учасниками подій. Для розмови з військовими запросили відомого журналіста Андрія Куликова.

«Він ставив дуже витончені запитання, щоб майстерно пов’язати між собою події й сенси. Андрій був не просто інтерв’ювером, який намагається дізнатися про минуле – він співпереживав та проживав історії разом із героями. І я сподіваюся, що це співпереживання передасться через екран і глядачам, – розповіла виконавча продюсерка Суспільного Катерина Феленюк.

Нагадаємо, 9 травня «UA: Перший» показав «Донбас» Сергія Лозниці

У серпні 2018 року,  на четверту річницю Іловайської трагедії, на суспільних каналах «UA: Перший», «UA: Культура» та «UA: Крим» в ефір вийде прем’єра документальна стрічка «Війна химер» режисерок Анастасії та Марії Старожицьких.

Фото: сайт 1tv.com.ua

comments powered by Disqus