Народні депутати з «Народного фронту» хочуть зобов’язати суспільне мовлення висвітлювати діяльність влади

Про цей йдеться на сайті Верховної Ради України.

11 липня 2017 року народні депутати з депутатської фракції Політична партія «Народний фронт» Максим Бурбак і Микола Федорук направили у Верховну Раду проект закону про внесення змін до статті 18 Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в засобах масової інформації України). Номер реєстрації проекту до закону 6681.

«НСТУ зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, у межах визначених іншими Законами», – йдеться у проекті закону.  

Якщо цей проект закону підтримає Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, тоді його розглядатимуть на засіданні у парламенті.

Максим Бурбак і Микола Федорук на момент обрання народними депутатами проживали у Чернівцях.

Нагадаємо, раніше народні депутати, особливо мажоритарники, скаржилися на те, що не отримували свої звичні 20 хвилин ефіру на регіональних філіях ПАТ «НСТУ», колишніх ОДТРК. Експерти пояснили, що відповідно до закону про Суспільне мовлення  НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.

З червня 2017 року телеканал «UA: Перший» відмовився транслювати засідання Уряду. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що відтепер з засідань Кабміну журналісти робитимуть гарячі новини і показуватимуть найважливіші моменти, а не все засідання від початку до кінця. 

 

Фото з сайту chv.tv

comments powered by Disqus