Канада закликала уряд України до повного фінансування Суспільного мовлення

Відповідне повідомлення з’явилося на офіційній сторінці Посольства Канади в Україні у Twitter.

«Канада закликає до повного фінансування #суспільнемовлення для гарантії його незалежності та модернізації goo.gl/djVsxD  #UApbc2018», – Канада підтримала заяву Реанімаційного пакету реформ щодо необхідності повного фінансування новоствореного публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Напередодні посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом висловив стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного і розповів про новий проект для регіонального мовлення.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», Представництво Євросоюзу в Україні також висловило стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника.

Додамо, 8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

ПАТ «НСТУ» недофінансували на 323,65 млн гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

comments powered by Disqus