Членом наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері став Тарас Шевченко

фото - Діана Поладова

За членство в наглядовій раді змагалися п’ять кандидатів з правозахисної сфери, голоси розподілилися таким чином:

Денис Бугай (ВГО «Асоціація правників України») – 14;

Сергій Гитченко (ВГО «Рада юристів України») – 10;

Олексій Кошель (ВГО «Комітет виборців України») – 15;

Олександр Павліченко (ГО «Харківська правозахисна група») – 16;

Тарас Шевченко (ГО «Інститут Медіа Права») – 20.

Таким чином, правозазисну сферу у наглядовій раді Суспільного мовника представлятиме Тарас Шевченко.

Наступна конференція у сфері захисту інтересів дітей та молоді запланована на 23.

Нагадаємо, процес обрання наглядової ради Суспільного мовника розпочався восени 2014 року, коли вперше було оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій. Після внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» в березні 2015 року процес проведення конференцій було відтерміновано і повторно оголошено про прийом заяв у липні. У зв’язку зі зміною статусу громадських організацій право брати участь в обранні наглядового органу НСТУ отримала значно більша кількість об’єднань. Також було розширено сфери їх діяльності – додано сферу захисту прав національних меншин.

Наразі вже обрано вісім членів наглядової ради від парламентських фракцій і груп: Світлана Остапа («Самопоміч»), Лаврентій Малазонія («Опозиційний блок»), Віталій Портников («Народний фронт»), Сергій Таран («Блок Петра Порошенка»), Тарас Аврахов («Воля народу»), Ігор Хохич («Відродження»), Микола Давидюк («Радикальна партія Олега Ляшка»), Володимир Яворівський («Батьківщина»).

Від громадськості у сфері науки та освіти обраний Олексій Панич (ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва), у сфері фізичного виховання та спорту - Володимир Бринзак (ВГО «Національний олімпійський комітет України»), у сфері журналістики – Тетяна Лебедєва. Члена наглядової ради від сфери забезпечення прав національних меншин не було обрано – два кандидата у трьох раундах головування набрали однакову кількість голосів.

 

 

 

comments powered by Disqus