Члена наглядової ради НСТУ від сфери національних меншин не обрано

Члена наглядової ради НСТУ від сфери національних меншин не обрано

17:53,
19 Жовтня 2015
4485

Члена наглядової ради НСТУ від сфери національних меншин не обрано

17:53,
19 Жовтня 2015
4485
Члена наглядової ради НСТУ від сфери національних меншин не обрано
Члена наглядової ради НСТУ від сфери національних меншин не обрано
19 жовтня учасники конференції з обрання члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері забезпечення прав національних меншин не обрали свого представника у наглядовий орган суспільного мовника. Найближчим часом буде оголошено прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій на участь у повторній конференції у цій сфері.

У конференції взяли участь представники чотирьох громадських організацій. Мехман Салманов (ГО «Спілка азербайджанської молоді в Україні») та Наталія Мекахаль (МГО «Інтернаціональний союз») отримали однакову кількість балів – 12. Катерина Юрченко (релігійна організація «Духовного управління мусульман») та Ашот Аванесян (СГО «Рада національно-культурних громад») набрали по 4 бали кожен.

Оскільки обидва кандидати отримали однаковий результат, відповідно до Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень було проведено повторне голосування.

За його підсумками обоє кандидатів знову набрали однакову кількість балів – по 12. Третя спроба також завершилася внічию – кандидати знов набрали по 12 балів.

Таким чином, представника до Наглядової ради на цій конференції обрати не вдалося. Процес для громадських організацій, що діють у сфері забезпечення прав національних меншин, почнеться з початку. Буде оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій, які згодом висуватимуть своїх кандидатів до Наглядової ради НСТУ.

Учасники конференції висловили сподівання, що повторний відбір дасть можливість більшій кількості організацій взяти в ній участь, що забезпечить обрання  представника громадськості у цій сфері.

Наступна конференція у правозахисній сфері відбудеться 21 жовтня 2015 року.

Нагадаємо, процес обрання наглядової ради Суспільного мовника розпочався восени 2014 року, коли вперше було оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій. Після внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» в березні 2015 року процес проведення конференцій було відтерміновано і повторно оголошено про прийом заяв у липні. У зв’язку зі зміною статусу громадських організацій право брати участь в обранні наглядового органу НСТУ отримала значно більша кількість об’єднань. Також було розширено сфери їх діяльності – додано сферу захисту прав національних меншин.

Наразі вже обрано вісім членів наглядової ради від парламентських фракцій і груп: Світлана Остапа («Самопоміч»), Лаврентій Малазонія («Опозиційний блок»),Віталій Портников («Народний фронт»), Сергій Таран («Блок Петра Порошенка»),Тарас Аврахов («Воля народу»), Ігор Хохич («Відродження»), Микола Давидюк(«Радикальна партія Олега Ляшка»), Володимир Яворівський («Батьківщина»).

Від громадськості у сфері науки та освіти обраний Олексій Панич (ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва), у сфері фізичного виховання та спорту - Володимир Бринзак (ВГО «Національний олімпійський комітет України»), у сфері журналістики – Тетяна Лебедєва.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду