Кабмін пропонує удосконалити правила відбору на «Євробачення»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Кабмін пропонує удосконалити правила відбору на «Євробачення»
Про це йдеться у рішенні Кабінету Міністрів України, опублікованому на сайті уряду.
«Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка щодо удосконалення правил відбору учасників від України на пісенний конкурс «Євробачення» та впорядкування концертно-гастрольної діяльності для осіб, які беруть участь у заходах на території країни – агресора та окупованій території (законопроект №8085)», – йдеться у рішенні урядовців.
У Кабміні зазначили, що таке рішення продиктоване суспільним резонансом, який був викликаний обставинами недавнього відбору учасників конкурсу «Євробачення»-2019 від України.
«Втручатися в цей процес, так само як і в діяльність суспільного мовника (як куратора процесу) Уряд не може. Втім саме удосконалення існуючих нормативних актів дозволить виключити ситуації, що збурюють суспільство», – повідомили у Кабміні.
«Це перша ластівка того, що у випадку форс-мажорів дехто може захотіти повернути Суспільного мовника під контроль державних органів, поки що у формі м'якого натяку. Наглядова рада зі свого боку, зважаючи на суспільний резонанс, висловила позицію, що виконавчий менеджмент компанії має переглянути підходи до роботи із конкурсом "Євробачення", це стосується і прозорості правил, і залученості компанії в процес відбору учасників та виробництва контенту в рамках конкурсу, і необхідності враховувати контекст, в якому нині живе українське суспільство. Не хотілося б, щоб великі надії, покладені на реформу, були змарновані через невміння компанії самостійно справлятися з ввіреним їй обсягом завдань та відповідальності», – сказав у коментарі сайту «Детектор медіа» в.о. секретаря наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський.
Нагадаємо, 23 лютого 2019 року в українському національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Maruv із піснею Siren Song, яка набрала 11 балів (5 балів від журі, 6 балів від глядачів). Вона мала би представляти Україну на пісенному конкурсі в столиці Ізраїлю, Тель-Авіві, в травні 2019 року.
Наступного дня після перемоги Maruv обурилася умовами договору з НСТУ.
25 лютого стало відомо, що переможниця нацвідбору не поїде в Тель-Авів від України, оскільки обидві сторони не дійшли згоди і договір не підписано. За інформацією Суспільного мовника, «у виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі».
Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами.
Членкиня правління НСТУ Олександра Кольцова сказала, представника України на пісенний конкурс «Євробачення-2019» обиратимуть з-поміж усіх фіналістів національного відбору.
Рішення НСТУ щодо умов для представника від України на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2019» підтримали народний депутат фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар та віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.
Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» та оприлюднювати вичерпний і прозорий перелік правил проведення національного відбору на «Євробачення» та умов контракту для переможця.
27 лютого НСТУ опублікувала 10 пунктів договору, який має підписати представник від України на «Євробачення-2019».
Фото: Олена Зашко