Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» (ЗАЯВА)

Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» (ЗАЯВА)

18:47,
26 Лютого 2019
3824

Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» (ЗАЯВА)

18:47,
26 Лютого 2019
3824
Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» (ЗАЯВА)
Наглядова рада НСТУ закликає менеджмент Суспільного переглянути підходи до роботи з конкурсом «Євробачення» (ЗАЯВА)
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає виконавчий менеджмент компанії оприлюднювати вичерпний та прозорий перелік правил проведення національного відбору на «Євробачення» та умов контракту для переможця.

Про це йдеться в заяві наглядової ради ПАТ «НСТУ» щодо ситуації навколо
національного відбору пісенного конкурсу «Євробачення - 2019», яку НР затвердила на засіданні 26 лютого. 

«Наглядова рада ПАТ "НСТУ" закликає виконавчий менеджмент компанії переглянути підходи до роботи з унікальним проектом Суспільного — пісенним конкурсом Євробачення, забезпечивши завчасне встановлення і оприлюднення вичерпного та прозорого переліку правил проведення Національного відбору та умов контракту для переможця, щоб виключити всі різночитання та суперечки під час конкурсу, а також підвищити рівень контролю Суспільного мовлення за дотриманням цих правил та збільшити рівень залученості компанії у процес виробництва та трансляції контенту в рамках конкурсу», – зазначено у заяві НР.

Публікуємо повний текст заяви наглядової ради щодо ситуації навколо «Євробачення-2019».

«Наглядова рада ПАТ "НСТУ" стурбована репутаційними загрозами для українського Суспільного мовлення, які виникли у ході проведення Національного відбору Міжнародного пісенного конкурсу Євробачення — 2019.

Пісенний конкурс Євробачення, який є унікальним форматом національних суспільних мовників країн Європи, ставить за мету об'єднувати європейські країни навколо суспільних мовників, а Національний відбір — має об'єднувати українське суспільство навколо українського Суспільного мовлення.

У 2019 році, як і протягом кількох попередніх років, виконавчий менеджмент ПАТ "НСТУ" віддавав право проведення та трансляції Національного відбору приватному телеканалу СТБ. Це дозволило зробити шоу яскравішим. Але, на жаль, залишило Суспільного мовника без ексклюзивного контенту, право на який мають лише члени Європейської спілки мовників, що сплачують чималі внески. Це сприяло відтоку на приватний канал аудиторії, яка багато років поспіль шукала цей унікальний продукт на телеканалі, що увійшов до складу Суспільного. Навіть у разі прийняття менеджментом такого рішення завданням Суспільного мовника мало бути встановлення зрозумілих та прозорих правил до початку Національного відбору, а також контроль за їхнім дотриманням. Адже кінцеву відповідальність за результати все одно несе Національний суспільний мовник. Це варто врахувати при підписанні наступної угоди з будь-яким партнером, який братиме участь у організації Національного відбору.

Відмова переможця національного відбору підписати контракт з ПАТ "НСТУ" щодо представлення України на Євробаченні через незгоду з запропонованими умовами контракту, які не були чітко артикульовані до початку відбору — є безпрецедентною ситуацією в історії конкурсу Євробачення в Україні. Ця відмова призвела до гострої дискусії в українському суспільстві, стала підставою для звинувачень на адресу ПАТ "НСТУ", часто протилежних за змістом. Це свідчить про фактичне недотримання одного з основних завдань Суспільного мовника — сприяння консолідації українського суспільства, що визначене в Законі "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

Чітке дотримання правил та процедур має стати головним принципом діяльності Суспільного мовника. Такі правила мали б бути визначеними до початку відбору та врахувати контекст, в якому нині живе українське суспільство — окупацію частини національної території державою-агресором, війна за незалежність, що триває вже понад п’ять років, щоденні втрати на лінії зіткнення. Адже особа, що представлятиме Україну на міжнародному конкурсі, має бути виразником не лише власних поглядів, а й поглядів українського суспільства.

На наш погляд, ПАТ "НСТУ" має навчитися належно використовувати переваги Суспільного мовника, які випливають із членства у Європейській спілці мовників — зокрема і права на проведення відборів, виробництво та трансляцію контенту в рамках Міжнародного пісенного конкурсу Євробачення.

Наглядова рада ПАТ "НСТУ" закликає виконавчий менеджмент компанії переглянути підходи до роботи з унікальним проектом Суспільного — пісенним конкурсом Євробачення, забезпечивши завчасне встановлення і оприлюднення вичерпного та прозорого переліку правил проведення Національного відбору та умов контракту для переможця, щоб виключити всі різночитання та суперечки під час конкурсу, а також підвищити рівень контролю Суспільного мовлення за дотриманням цих правил та збільшити рівень залученості компанії у процес виробництва та трансляції контенту в рамках конкурсу».

Нагадаємо, 23 лютого 2019 року в українському національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Maruv із піснею Siren Song, яка набрала 11 балів (5 балів від журі, 6 балів від глядачів). Вона мала би представляти Україну на пісенному конкурсі в столиці Ізраїлю, Тель-Авіві, в травні 2019 року. 

Наступного дня після перемоги Maruv обурилася умовами договору з НСТУ.

25 лютого стало відомо, що переможниця нацвідбору не поїде в Тель-Авів від України, оскільки обидві сторони не дійшли згоди і договір не підписано. За інформацією Суспільного мовника, «у виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі». 

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами. 

Членкиня правління НСТУ Олександра Кольцова сказала, представника України на пісенний конкурс «Євробачення-2019» обиратимуть з-поміж усіх фіналістів національного відбору.

Рішення НСТУ щодо умов для представника від України на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2019» підтримали народний депутат фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар та віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

Фото: прес-служби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду