У НСТУ визнали, що пізно зважили на ризики щодо нацвідбору на «Євробачення-2019»

У НСТУ визнали, що пізно зважили на ризики щодо нацвідбору на «Євробачення-2019»

12:16,
28 Лютого 2019
3286

У НСТУ визнали, що пізно зважили на ризики щодо нацвідбору на «Євробачення-2019»

12:16,
28 Лютого 2019
3286
У НСТУ визнали, що пізно зважили на ризики щодо нацвідбору на «Євробачення-2019»
У НСТУ визнали, що пізно зважили на ризики щодо нацвідбору на «Євробачення-2019»
У Національній суспільній телерадіокомпанії України пояснили, що договір для переможця був готовий у день фіналу національного відбору на «Євробачення-2019» о 17: 00, незалежно від того, хто б переміг.

Про це під час прес-конференції у телецентрі НСТУ сказали голова правління Суспільного Зураб Аласанія та відповідальна за розважальний напрям діяльності членкиня правління Суспільного Олександра Кольцова.

«Ми пожинаємо ризики. Ми це відчули перед фіналом», – сказав Зураб Аласанія.

Олександра Кольцова зазначила, що вона затверджувала, як представник НСТУ, список учасників національного відбору, але не шукала їхнього бекграунду. Вона розповіла, що, наприклад, дует Anna-Maria 15 років працює  в Україні, ця пара виступала на Майдані, їх знає багато артистів, які давали позитивні рекомендації. Для шоу потрібна непогана пісня та щоб виконавці цікаво виглядали на сцені. Це все було в дуету. «Їх позиція вибухнула перед фіналом», – сказала пані Кольцова.

Олександра Кольцова додала, що «Євробачення»це не просто заспівати пісню, це спілкуватися від України на міжнародному рівні. За її словами, сьогодні суспільство України розділене і НСТУ не може диктувати артисту, як він має думати.

Вона додала, що з Maruv перемовини тривали майже 7 год, не ведуть переговорити з артистом стільки часу, якщо не хочуть дійти згоди. Ризики щодо представництва від України Maruv за словами членкині правління НСТУ: «Вона може бути собою».

«Якщо у нас було б більше часу і був би консенсус у суспільстві, ми би можливо дійшли спільного рішення, поговорили б з артистом, з'їздили б разом на Схід. А ми мали 48 годин на прийняття рішення», – пояснила Олександра Кольцова.  

Олександра Кольцова сказала, що зв’язувалася з представниками гуртів Freedom Jazz та Kazka, які ввійшли у трійку фіналістів, але вони не погодилися на пропозицію їхати на конкурс. Далі переговори припини, зважаючи на кількість мемів щодо відбору представника від України.

За словами голови правління НСТУ, Суспільний мовник буде слухати суспільство і не буде нікого призначати, як це було у попередні роки, коли існувало державне телебачення. Це і є різниця суспільного мовника, який слухає суспільство, та державного телебачення, яке диктує. Зураб Аласанія зазначив, що упродовж 2019 року НСТУ буде організовувати діалог із суспільством для вирішення проблеми і встановлення прозорих правил для відбору на «Євробачення» та представника від України.

Олександра Кольцова також зауважила, що НСТУ невибирає благонадійних, а, зважаючи на реалії, приблизно 70 % людей в Україні, які вміють співати та пишуть пісні, мають стосунки з Росією, це звужує коло артистів. 

Вона сказала, що у суспільстві мають дійти згоди у питанні, чи можуть артисти, які прописані в Україні і тут роблять якісну музику, платять податки в Україні, їздити на гастролі в Росію і брати участь у відборі на «Євробачення».

У НСТУ розповіли, що можливість введення санкцій (штрафу) за відмову від участі у конкурсі в 2019 році Європейською мовною спілкою наразі невідома, оскільки це процес переговорів.

Нагадаємо, про те, що ЄМС офіційно заявила уже, що з НСТУ буде вести дискусію щодо «Євробачення-2019» .

Як писав «Детектор медіа», 27 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що відмовляється від участі в «Євробаченні-2019». Причиною назвали те, що переможниця національного відбору Maruv не погодилася підписати договір із НСТУ, а також фіналісти Freedom Jazz та Kazka, які посіли друге і третє місця на нацвідборі, відмовилися поїхати на «Євробачення-2019». У НСТУ відмову від конкурсу також пов’язують із надмірною політизацією перебігу національного відбору на міжнародний конкурс.

Додамо, що згідно з жеребкуванням від 28 січня представник від України мав би виступити у Тель-Авіві (Ізраїль) 14 травня у першому півфіналі під номером 17. Тепер на «Євробаченні-2019» візьме участь 41 країна. Україна буде лише транслювати два півфінали та фінал, але не матиме права голосувати.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду