Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення

Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення

18:05,
21 Травня 2018
2671

Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення

18:05,
21 Травня 2018
2671
Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення
Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення
Група з 17 депутатів Європарламенту в листі до української влади закликала до кінця червня внести зміни до державного бюджету України для виділення достатнього фінансування для Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Про це повідомляється на сайті НСТУ з посиланням на відповідний документ.

Лист направлено прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, голові Верховної Ради Андрію Парубію, віце-прем'єр-міністру Іванні Климпуш-Цинадзе, голові комітету ВР з питань бюджету Андрію Павелку, а також голові комітету ВР з питань європейської інтеграції Марії Іоновій.

На думку авторів листа, недофінансування НСТУ призведе до колапсу суспільного мовлення в Україні.

«Колапс національного суспільного мовника неприпустимий в країні, яка є членом Ради Європи і асоційованим партнером Європейського Союзу. У такому разі Україна стала б єдиною європейською країною без громадського мовника, що йде врозріз зобов'язанням уряду втілювати реформи суспільних медіа», - зазначається в листі.

Європарламентарі вважають, що достатнє фінансування і невтручання у редакційну політику НСТУ з боку держави посилить унікальну здатність громадських медіа, сприятиме утвердженню національної ідентичності країни, прискоренню переходу українського суспільства на цифрові технології.

«Тому ми закликаємо органи державної влади України дотримуватися стандартів ЄС та Ради Європи, забезпечити невідкладне внесення змін до державного бюджету, а також достатнє фінансування НСТУ в довгостроковій перспективі», - йдеться у зверненні.

Звернення до української влади підписали 17 євродепутатів, зокрема член Комітету з питань парламентського співробітництва між Україною та ЄС Ребекка Хармс, депутат Європарламенту Чарльз Теннок (група Європейських консерваторів і реформістів, Великобританія), а також голова підкомісії Європарламенту з питань безпеки Анна Фотига.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Додамо, 18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.

У лютому 2018 року Володимир Гройсман запевнив, що фінансові потреби Суспільного мовника будуть забезпечені на сто відсотків. А у квітні пообіцяв додати 200 млн грн.

Однак на сьогодні фінансування НСТУ не збільшили. Відповідно проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії через недофінансування компанії не вдалося збільшити розміри оплати праці з 2 квітня 2018 року, як у НСТУ планували 25 жовтня 2017 року. У компанії пообіцяли, що з 23 квітня 2018 року будуть впроваджені нові умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ «НСТУ».

Щоб не залежати від фінансування, за яке голосують народні депутати, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та експерт з питань публічних фінансів Ради Європи Юрій Джигир запропонували нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. На їхню думку, оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента.

Фото: УНІАН

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду