На платформі Ради Європи повідомили, що скорочення бюджету НСТУ критично підірве її здатність працювати

На платформі Ради Європи повідомили, що скорочення бюджету НСТУ критично підірве її здатність працювати

18:13,
2 Квітня 2020
2515

На платформі Ради Європи повідомили, що скорочення бюджету НСТУ критично підірве її здатність працювати

18:13,
2 Квітня 2020
2515
На платформі Ради Європи повідомили, що скорочення бюджету НСТУ критично підірве її здатність працювати
На платформі Ради Європи повідомили, що скорочення бюджету НСТУ критично підірве її здатність працювати
2 квітня Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів опублікувала заяву щодо скорочення бюджету Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке запропонував Кабінет Міністрів України.

Після оприлюднення повідомлення на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів, уряд України повинен офіційно відреагувати на заяву.

«Кабінет Міністрів України запропонував значно скоротити фінансування Суспільного мовника України, що може критично підірвати його здатність працювати в майбутньому», – йдеться у заяві.

На Платформі пояснили, що таке скорочення є частиною законопроеєкту про внесення змін до «Закону про бюджет на 2020 рік», який Верховній Раді запропонував Кабінет Міністрів.

В останній версії законопроєкту запропоновано зменшити державну підтримку НСТУ на 178 млн. гривень (5,6 млн євро) і залишити 1,5 млрд грн.(47,6 млн євро).

«В останні кілька років НСТУ відчувала постійне недофінансування, що негативно вплинуло на її розвиток та інвестиції в нові технології та платформи, що суперечить, зокрема, Рекомендації 1878 (2009) Парламентської асамблеї Ради Європи, де йдеться про те, що фінансування суспільного мовника повинне бути достатнім для виконання його суспільної місії, передбачуваним та стабільним», – зазначено на Платформі.

У заяві йдеться також про арешт рахунків суспільної телерадіокомпанії України, через що призупинено запуск важливих нових проєктів.

На Платформі цитують заяву представника Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, який звернувся до Уряду України терміново вивчити й знайти ефективні рішення для збереження бюджету Національної суспільної телерадіокомпанії України та місії суспільного мовника.

Нагадаємо, на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії в 2020 році в держбюджеті України було закладено 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, що на 300 млн грн менше, ніж передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Наразі рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

26 березня 2020 року стало відомо, що уряд України пропонує в умовах пандемії переглянути держбюджет і скоротити фінансування НСТУ на 480 млн грн (в ЗМІ також з'являлася інформація, що хочуть скоротити на 750 млн грн). Плюс із НСТУ мають стягнути борг у розмірі 350 млн. грн. 

27 березня Суспільне звернулося з відкритим листом до Кабміну з проханням не зменшувати фінансування, в іншому випадку Україна може залишитися без суспільного мовника.

Медіарух закликав не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України рекомендує Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України не допустити суттєвого скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке спричинило б зупинку роботи каналів Суспільного мовлення.

На підтримку повноцінного фінансування Суспільного мовника також виступили Єврпейська мовна спілка, Офіс Ради Європи в Україні, Представництво ЄС в Україні, Посольства США, Німеччини, Великої Британії, Швеції і Японії та організації нацспільнот.

30 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Національній суспільній телерадіокомпанії України додатково виділено 300 млн грн, тобто бюджет Суспільного становитиме у 2020 році 1,5 млрд грн.

Верховна Рада не підтримала зміни до бюджету на 2020 рік, де на НСТУ виділили 1,5 мільярд гривень.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду