Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання

Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання

17:41,
18 Квітня 2019
2576

Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання

17:41,
18 Квітня 2019
2576
Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання
Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання
18 квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Посол Японії в Україні Такаші Кураі провели урочисту церемонію обміну дипломатичними нотами, які складають Угоду між Урядом України та Урядом Японії про надання гранту непроектного типу на закупівлю спеціального обладнання для Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Павло Клімкін та Такаші Кураі також підписали Узгоджений протокол щодо процедурних деталей та Протокол обговорення стосовно протидії корупції, які складають частину зазначеної Угоди, повідомляє сайт Міністерства закордонних справ.

«Документами передбачається виділення Урядом Японії гранту у розмірі 230 млн японських ієн (понад 2 млн дол. США) на придбання телевізійного обладнання у рамках проекту сприяння становленню незалежного суспільного мовника», – зазначили у МЗС

Нагадаємо, 13 березня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про підписання угоди (у формі обміну нотами) між урядом України та урядом Японії щодо надання уряду України гранту на закупівлю спеціального обладнання для НСТУ. Обладнання від донора проекту японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» надасть суспільному мовнику можливість перейти на мовлення в HD-якості, що відповідає європейській та світовій технічній якості передачі телевізійного сигналу.

У січні 2017 року посол Японії в Україні Сумі Шігекі  повідомив, що Японія надасть технічне обладнання для розвитку суспільного мовлення Україні та направить на НСТУ своїх експертів. Тоді він сказав, що програма триватиме 2,5 роки. 

21 червня 2017 року Сумі Шігекі пояснив, що з січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Співпраця має кілька аспектів: освітній – експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний – надання обладнання, що дозволить НСТУ в найближчі два з половиною роки перейти на мовлення у форматі HD.

Фото: сайт mfa.gov.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду