НСТУ отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання – Кабмін

НСТУ отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання – Кабмін

14:21,
13 Березня 2019
11373

НСТУ отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання – Кабмін

14:21,
13 Березня 2019
11373
НСТУ отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання – Кабмін
НСТУ отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання – Кабмін
Обладнання, яке отримає Національна суспільна телерадіокомпанія України від донора проекту японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка», надасть суспільному мовнику можливість перейти на мовлення в HD-якості, що відповідає європейській та світовій технічній якості передачі телевізійного сигналу.

Надання гранту для закупівлі обладнання для Суспільного мовника стане можливим завдяки тому, що 13 березня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про підписання угоди (у формі обміну нотами) між урядом України та урядом Японії щодо надання уряду України гранту на закупівлю спеціального обладнання для НСТУ. Цим документом затверджено узгоджений протокол щодо процедурних деталей та протокол обговорення стосовно протидії корупції до зазначеної Угоди, йдеться на офіційному сайті уряду.

Як повідомляють у Кабміні, проект  розпорядження розроблено Держкомтелерадіо за власною ініціативою. Його підставою стала підписана ще 2004 року міжурядова угода з Японією про технічне співробітництво та грантову допомогу, яка ратифікована Законом України від 01.07.2004 № 1969-IV.

У рамках цієї угоди впроваджується проект міжнародної технічної допомоги «Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні». Донором проекту є Японське агентство міжнародного співробітництва «Джайка», реципієнтом – публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», виконавцем «Ей Ейч Кей Інк», бенефіціаром – Держкомтелерадіо.

«У 2018 році в ході реалізації проекту передбачалося отримання телевізійного обладнання,  яке було заплановано передати ПАТ «НСТУ» в користування згідно з планом закупівлі товарів, робіт і послуг, що мали придбаватися за кошти міжнародної технічної допомоги в 2017 році. Проте через скорочення бюджету японське агентство міжнародного співробітництва «Джайка» повідомило, що не зможе надати технічне обладнання і запропонувало альтернативний варіант надання обладнання шляхом процедури отримання грантової допомоги від уряду Японії», – зазначили в уряді.  

Тоді Посольство Японії в Україні надіслало Держкомтелерадіо проект обміну нотами в рамках Японської грантової допомоги «Програма економічного та соціального розвитку для погодження та підписання Угоди».

Уряд уповноважив першого віце-прем’єр-міністра України – міністра  економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва підписати зазначені угоду, узгоджений протокол та протокол. Відповідальним за їхнє  виконання визначено ПАТ  «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Нагадаємо, у січні 2017 року посол Японії в Україні Сумі Шігекі  повідомив, що Японія надасть технічне обладнання для розвитку суспільного мовлення Україні та направить на НСТУ своїх експертів. Тоді він сказав, що програма триватиме 2,5 роки. 

21 червня 2017 року Сумі Шігекі пояснив, що з січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Співпраця має кілька аспектів: освітній – експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний – надання обладнання, що дозволить НСТУ в найближчі два з половиною роки перейти на мовлення у форматі HD.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду