Виділення повноцінного бюджету для Суспільного відстояти буде складно – Вікторія Сюмар
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Виділення повноцінного бюджету для Суспільного відстояти буде складно – Вікторія Сюмар
Перед Національною суспільною телерадіокорпорацією України стоять фінансові виклики, які призвели до відключення аналогового мовлення. Про це йдеться в інтерв’ю голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар порталу «Детектор медіа».
«З одного боку, в Суспільного було мало часу, з іншого — вікно можливостей було вузьким і коштів бракувало. Умовно кажучи, всі Суспільним незадоволені. Ті ж депутати, які проти роздержавлення преси, незадоволені й роботою регіональних філій НСТУ. Є глобальне незадоволення програмною політикою Суспільного, яке не зробило акцент на висвітленні політичної тематики. Тепер знову буде кризова ситуація, пов’язана з виділенням бюджету НСТУ на 2019 рік», – зазначає Вікторія Сюмар.
За її словами, наступний рік покаже, чи вдасться завершити цю реформу, 2019-го на Україну чекають дві виборчі кампанії, 2020-го будуть місцеві вибори, і це ті фактори, які сьогодні впливають на хід реформ. «Перегнути волю кількох тисяч дуже впливових людей, які зацікавлені в результатах як президентських, парламентських, так і місцевих виборів, Комітету свободи слова, на жаль, не під силу. Ми потрапляємо в період політичної турбулентності, коли політична доцільність переважає совість», – стверджує голова комітету свободи слова.
Вікторія Сюмар переконана, що питання Суспільного відстояти буде складно, хоча зараз у проекті бюджету закладена необхідна сума. «Вже зараз збирають підписи, щоби передати половину бюджету Суспільного мовлення на медицину та інші потреби. Можливо, варто внести певні правки до закону, але при цьому залишити можливість каналу розвиватися», – каже вона.
Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.
Нагадаємо, у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік передбачена фінансова підтримка НСТУ відповідно до закону про Суспільне – 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. З них видатки споживання – 1 560 104,6 тис. грн, видатки розвитку – 256 828,5 тис. грн.
Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.