Депутати з «Відродження» пропонують забрати у НСТУ 1 млрд, Аласанія  вважає, що це вб’є Суспільне

Депутати з «Відродження» пропонують забрати у НСТУ 1 млрд, Аласанія вважає, що це вб’є Суспільне

12:08,
12 Жовтня 2018
5545

Депутати з «Відродження» пропонують забрати у НСТУ 1 млрд, Аласанія вважає, що це вб’є Суспільне

12:08,
12 Жовтня 2018
5545
Депутати з «Відродження» пропонують забрати у НСТУ 1 млрд, Аласанія  вважає, що це вб’є Суспільне
Депутати з «Відродження» пропонують забрати у НСТУ 1 млрд, Аласанія  вважає, що це вб’є Суспільне
Народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») пропонують зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

Про це йдеться у пропозиціях депутатів до  проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік, які подані на бюджетний комітет – повідомляють джерела «Детектора медіа» з парламенту.

Нагадаємо, у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік передбачена  фінансова підтримка НСТУ відповідно до закону про Суспільне – 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. З них видатки споживання – 1 560 104,6 тис. грн, видатки розвитку – 256 828,5 тис. грн.

Для збільшення зображення клікніть на нього

«Ми були дуже здивовані цими пропозиціями, бо зараз ми ледь доживаємо цей рік.  Вони таким чином порушують усі закони і нас прирікають на смерть. Це не перебільшення. Так існувати не можливо», - каже голова правління НСТУ Зураб Аласанія, – «Але я розумію українські політичні еліти, які не мають жодного зиску від існування суспільного і не хочуть його утримувати».

За його словами, НСТУ зараз готує звернення до Андрія Павелка, голови комітету з питань бюджету, щоб з’ясувати чи відповідає позиція депутатів з партії «Відродження»  позиції комітету.

Надалі компанія звертатиметься і до української, і до міжнародної спільноти.

«Якщо Україні не потрібне Суспільне мовлення, Україна має про це сказати консенсусом. Нехай це скаже парламент і прийме інший закон. Наприклад, такий, що поверне НСТУ у державну власність. Але, давайте визначатись. Бо нечесно не давати суспільному мовнику стати на ноги, а водночас питати з нього результати», – підкреслив пан Аласанія.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.

Фото: racurs.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду