НСТУ планує оскаржити у суді заборону Антимонопольного комітету на продаж квитків на «Євробачення-2017»

НСТУ планує оскаржити у суді заборону Антимонопольного комітету на продаж квитків на «Євробачення-2017»

10:56,
8 Лютого 2017
2789

НСТУ планує оскаржити у суді заборону Антимонопольного комітету на продаж квитків на «Євробачення-2017»

10:56,
8 Лютого 2017
2789
НСТУ планує оскаржити у суді заборону Антимонопольного комітету на продаж квитків на «Євробачення-2017»
НСТУ планує оскаржити у суді заборону Антимонопольного комітету на продаж квитків на «Євробачення-2017»
Шостого лютого 2017 року Антимонопольний комітет України розглянув скаргу одного з учасників відкритих торгів на надання послуг з продажу квитків на «Євробачення-2017» ТОВ «Маестро Тікет Систем» (від 27.01.2017 за номером UA-2017-01-03-001110-b.c9) і зобов'язав Національну телекомпанію України (ПАТ НСТУ) відмінити процедуру закупівлі послуг із продажу квитків на пісенний конкурс.

Пропозиція переможця ПП «В Тікет», якого під час проведення відкритих торгів через систему «Проззоро» обрала тендерна комісія на чолі з заступником голови правління ПАТ НСТУ Павлом Грицаком, не відповідала вимогам документації та повинна була бути відхилена замовником, написала у себе на сторінці у Facebook державний уповноважений Антимонопольного комітету України Агія Загребельська.

 «1. Відсутня інформація, що працівники, на яких надано підтверджуючи документи щодо рівня знань англійської мови, є операторами call-centr. При цьому замовник нарочним звернувся з листом щодо роз'яснення/уточнення до переможця, та останній листом нарочним це уточнив. Надана переможцем в листі-уточненні інформація щодо працівників містить невідповідності з поясненнями замовника. 

2. Переможцем не підтверджено присутність визначеної організатором кількості працівників зі сканерами на пунктах контролю.

3. В довідці про наявність досвіду виконання аналогічних договорів не зазначено номери телефонів підприємств, яким надавались послуги.

Крім того, не всі сторінки сайту мають три мови, включаючи англійську, які може обрати користувач, про що також зазаначав скаржник.

Національної телекомпанією України було допущено дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій», –  пояснила рішення Агія Загребельська.

Вона додала, що не можливо, допускаючи дискримінаційний підхід, дотриматись основних принципів закупівель: максимальна економія та ефективність. «Тому, ще одне не просте, але на 100% правомірне рішення (інакше ми б його не прийняли). Що далі? У замовника є кілька варіантів виправлення тих помилок, які були зроблені. Хочу вірити в те, що замовник впорається з цим викликом і зможе, дотримуючись норм закону, вчасно забезпечити продаж квитків на пісенний конкурс», – зазначила пані  Загребельська.

Заступник голови правління ПАТ НСТУ Павло Грицак у коментарі сайту «Суспільне мовлення» сказав, що рішення Антимонопольного комітету України побачив на Facebook, офіційної відповіді ще не отримав.

«Позиція Антимонопольного комітету полягає в тому, що ніхто не підходить: ні «В Тікет», ні «Маестро Тікет Систем». Ми виконуватимемо рішення Антимонопольного Комітету (АМКУ), це уповноважений державний орган. Зараз ми опрацьовуємо рішення, як забезпечити продаж квитків у лютому. Маємо три варіанти, які будемо опрацьовувати. Я сподіваюся, що ми знайдемо це рішення у найближчі дні. Також ми розглядаємо оскарження рішення Антимонопольного комітету у суді. Однак це займе тижні і місяці. Тож ми вирішили, що будемо рухатися двома паралельними процесами», – повідомив Павло Грицак.

За його словами, на засіданні в Антимонопольному комітеті він надав всі документи, про які написала Агія Загребельська.

«По першому пункту ми надали довідку про кількість працівників. Ми зазначили  на засіданні про те, що переможець написав, що в них є можливість забезпечити вказану кількість працівників зі сканерами. Ці працівники повинні бути лише у травні. Не повинні бути забезпечені зараз, у лютому. Є довідка про обладнання. Учасник написав, що в нього є можливість. Щодо третього питання. Є довідка про наявність досвіду, надано 30 договорів. В договорах, не в довідці, виконавець надав номер телефону. Ми можемо з цими даними ознайомитися», – розповів і показав «СМ» всі довідки Павло Грицак.

Він зазначив, що «В Тікет» є власником сайту Concert.ua, і пропонував продавати квитки саме там, це вказано у пропозиції. Concert.ua ведеться трьома мовами: українською, російською та англійською. Окрім того, саме для «Євробачення-2017» переможець тендерів має створити англомовну версію сайту.

Павло Грицак сказав, що рішення Антимонопольного комітету може вплинути на обсяги продажу квитків, якщо не вдасться у лютому визначитися з компанією, яка займатиметься цими послугами. «Ми сподіваємося брати інтенсивністю промокампанії. Вона вже почалася і про квитки говорять», – додав він.

Пан Грицак відзначив, що у минулі роки були різні дати початку продажу квитків на конкурс, –це відбувалося і в березні (12 березня – у 2012 році, 16 березня – у 2009-му).

«Ми засмучені затримкою початку продажу квитків на "Євробачення-2017", але працюємо разом з :Перший, щоб вирішити цю ситуацію. ЄМС визнає, що будь-який тендер повинен бути прозорим і чесним, та сподівається, що квитки надійдуть у продаж щойно це буде можливим», – прес-служба НСТУ цитує слова виконавчого директора «Євробачення» Йон Ола Санда.  

Павло Грицак додав, що квитки продаватимуться на 9 подій – шість генеральних репетицій, два півфінали і фінал. Півфінали «Євробачення-2017» відбудуться 9 та 11 травня, фінал – 13 травня. Тиждень «Євробачення-2017» триватиме з 30 квітня до ранку 14 травня.

Нагадаємо, на відкритих торгах тендерний комітет обрав переможця на закупівлю послуг з продажу квитків на пісенний конкурс. НСТУ мала намір підписати договір із ПП «В Тікет», яке пропонувала отримати за свої послуги визначену за результатами тендеру комісійну винагороду – 2 537 926, 52 гривень, що є розміром комісійної винагороди 5% від загальної суми реалізованих квитків. 

У тендері брали участь ще  три компанії ТОВ «Укртікет», ТОВ «Маестро Тікет Систем» і ТОВ «Білетна агенція «Карабас». Кожна з них пропонувала значно нижчі ціни за свої послуги, ніж  переможець, проте у тендерної комісії до всіх трьох були зауваження.

«Укртікет» і «Маестро Тікет Систем» написали в Антимонопольний комітет України скарги на рішення замовника. В оскарженнях вказано, що єдиним критерієм тендерної пропозиції є ціна, а замовник обрав переможцем учасника, цінова пропозиція якого є найбільшою.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду